logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Wolsung SSG - Thomas Rockheart

Dziś przedstawię Wam model, który jest praktycznie esencją fantastycznego Steampunku – Thomasa Rockhearta produkcji Micro Art Studio do gry Wolsung Steampunk Skirmish Game.

Model jest pakowany w standardowy blister MAS. Brak na nim informacji, do jakiej gry jest figurka, w zamian jest logo producenta i zdjęcia produktów MAS. Kartonowe plecy przypięte są zszywką. W blistrze poza gąbką zabezpieczającą znajdują się podstawka 30mm i figurka.

Od technicznej strony nie ma co się rozpisywać: model jest z białego metalu, jednoczęściowy. Linie podziału i nadlewki są, ale bardzo delikatne, nie warte wspominania. Ubytków żadnych nie zauważyłem.

Thomas reprezentuje sobą doskonale stereotypowy obraz kapitalisty: garnitur, cylinder na głowie, cygaro w zębach. Gdyby nie krasnoludzka broda, prawdopodobnie byłoby widać brzuch wyhodowany na krzywdzie ludu pracującego. Obraz całkowitego sukcesu dopełniają ciemne okulary (które w uniwersum Wolsungowym chronią krasnoluda przed słońcem, ale na figurce tworzą minę w stylu „Deal with IT!”). Z drugiej strony krasnolud należy do klubu wynalazców i zamiast jednego ramienia ma protezę, na nogach wielkie stalowe buciory (które w grze są wielkimi magnesami :D ), a w ręku miotacz ognia, wszystko okraszone zgrabnymi detalami: wskaźnikami ciśnienia i paskiem podtrzymującym protezę przeciągniętym przez plecy.

Warto zaznaczyć że figurka jest w pozycji siedzącej! Nie widać tego wyraźnie na zdjęciu katalogowym (a przynajmniej nie bez dokładnego przyjrzenia się), ale Thomas siedzi na jakimś urządzeniu.

Jeśli chodzi o wykorzystanie w innych systemach, to może pojawić się problem. Z jednej strony ze względu na strój, a z drugiej na mechaniczne elementy. Sprzęt, który można by wykorzystać jako futurystyczny, wyklucza klasyczną fantastykę, natomiast garnitur utrudnia użycie w SF.  Nie wiem, gdzie  można by użyć tego modelu jako zamiennika.

Od prawej: Shadow Warrior od Games Workshop, Thomas Rockheart od MAS, Ork Kromlecha i Krasnolud od Spellcrow.

Podsumowując, Thomas Rockheart to fantastycznie klimatyczny model steampunkowy, który bez mrugnięcia okiem można polecić wszystkim fanom takich klimatów. Cała reszta również nie powinna być zawiedziona, jako że model utrzymuje standardy produkcji Micro Art Studio. Polecam!

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes