logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Terenokreacja - kontener wg Szajusa

Witam wszystkich! Dzisiaj zaprezentuję, jak szybko i tanio można samemu przygotować kontener, który będzie ozdobą stołu każdego fana gier bitewnych. Zapraszam do lektury.

Łącznie cała praca powinna zająć niecałą godzinę. Oto, czego będziemy potrzebowali:
- podkładki pod panele (dostępne w sklepach ogrodniczo - budowlanych np. Obi),
- małe gwoździe (mogą też być spinacze),
- zszywki,
- klej do drewna,
- cienki karton, papier.

Cały proces zaczynamy od wycięcia z podkładek pod panele ścian naszego kontenera, których wymiary podane są na zdjęciu. Wymiary mogą być oczywiście dowolnie modyfikowane.

Następnie należy w jednej z mniejszych ścian pogłębić wcięcie. Ten element będzie służył jako drzwi naszego kontenera. Trzeba pamiętać, aby zrobić to z wyczuciem i nie rozdzielić ścianki na dwie części.

Kolejnym krokiem jest przyklejenie ścian do siebie pod kątem prostym i wzmocnienie mocowań przy pomocy gwoździ (tak, jak jest to pokazane na zdjęciu poniżej).

Po sklejeniu ze sobą wszystkich ścian, przy użyciu zszywek robimy klamki.

Następnym etapem jest wycięcie z kartonu lub papieru pasków o podanych wymiarach i zgięcie ich tak, aby stanowiły narożniki naszego kontenera.

Na końcu przyklejamy narożniki i dach naszego kontenera (również wykonany z kartonu). Gotowy projekt powinien się prezentować mniej więcej tak:

Powodzenia!

2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes