logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Oddział Ósmy - AP Team

Dwa lata temu Oddział Ósmy dzielnie wkroczył na rynek 15mm figurek science fiction. Od tego czasu siły New Vistula Legion znacznie się rozrosły, przybył im przeciwnik w postaci rebeliantów, a co pewien czas pojawia się też zestaw czy dwa z jakimiś stworami lub postaciami. Dziś przyjrzymy się specjalnemu zestawowi o nazwie AP Team.

 

Rozpoznanie

Podobnie jak wszystkie inne zestawy 15mm od O8, AP Team kosztuje 13 zł i zawiera sześć metalowych figurek, a konkretniej 6 różnych wzorów, które przedstawiają... osoby zaangażowane w tworzenie gry PMC 2640.

Od lewej do prawej są to: Pogodyn (testy), Sarmor (testy i korekta), MKG (twórca systemu i szef AP), Marcin (O8), Tomek (O8), Saga (testerka). Dziwnie mi trochę recenzować samego siebie, ale mimo to postaram się być możliwie obiektywny.

Pakowanie

AP Team jest pakowany podobnie, co inne produkty firmy: modele dostajemy w małej torebce strunowej przyczepionej zszywaczem do kawałku kartonika z informacją o zawartości i firmie. Nie należy jednak obawiać się o uszkodzenie figurek, a to za sprawą materiału, z jakiego wykonano modele.

Co ciekawe, tym razem kartonik zdobią nie tylko informacje o Oddziale Ósmym, lecz także o Assault Publishing, a głównym elementem jest logo PMC 2640.

Jakość

Figurki nie rozczarują nikogo, kto miał do czynienia z innymi modelami tej firmy. Wyrzeźbione są świetnie, z solidną ilością drobnych detali, jak kieszenie, torby, gogle, czy cygaro w ustach. Największe wrażenie zrobił na mnie zarys napisu PMC 2640 na koszulce Pogodyna (mam nadzieję, że jest widoczny na zdjęciu).

Pozy są zróżnicowane i ciekawe, a najciekawszym pod tym względem modelem jest dynamiczna snajperka Saga.

Jeśli chodzi o jakość odlewu, to jak zwykle jest ona dość wysoka. Z podstawek sterczały charakterystyczne pozostałości po kanalikach odprowadzających powietrze, ale dało się je bez trudu ułamać.

Cała szóstka miała widoczne linie podziału formy, których usunięcie nie jest wyjątkowo trudne, choć nieco uciążliwe przez twardość metalu, z jakiego zostały odlane modele (tak jest ze wszystkimi produktami firmy). Niestety, MKG (czy płk. Gerkovitcha, jak zwie go oficjalny opis zestawu) dotknęło drobne przesunięcie form, w związku z czym wymagał więcej obróbki od pozostałych – ale i ta nie była niewykonalna.

Porównanie

W mojej skromnej kolekcji figurek sci-fi w skali 15mm oprócz produktów O8 mam jeszcze tylko kilka rzeczy od Ground Zero Games, więc porównanie jest skromne. Mam nadzieję, że w przyszłości się to zmieni.

Jak widzieliśmy na zdjęciu grupowym, modele z omawianego zestawu są różnej wysokości. Na zdjęciu porównawczym widać, że o ile Pogodyn góruje tak nad kolegami, jak i konkurencją, to pozostali członkowie AP Team pasują wzrostem do produktów GZG.

Podsumowanie

Specjalny zestaw od Oddziału Ósmego jest wykonany równie dobrze, co inne produkty firmy. Rzeźby są najwyższej jakości, a odlewom także trudno coś zarzucić (choć zdarzają się drobne usterki). W zasadzie jedynym uciążliwym elementem jest twardy metal, męczący przy ręcznej obróbce, ale nie jest to znacząca wada. Za dodatkowy plus uważam różnorodność i charakter modeli AP Team, które mogą posłużyć tak jako uzupełnienie większej armii, jak i drużyna do jakiegoś skirmisha.

Aby nabyć figurki O8 należy skontaktować się z firmą przez poniższy link...

...lub skorzystać ze sklepu Assault Publishing.

 

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes