logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Wrzesień 1939 - ciągnik C2P

Udało nam się porozumieć z Portalem Strategie w sprawie wspólnego recenzowania całej serii Wrzesień 1939. Dwa pierwsze modele - TKS z działkiem 20mm i Panzer I ausf. A - opisaliśmy my, teraz przyszedł czas na kolegów z zaprzyjaźnionego serwisu. Dziś przedstawiamy Wam recenzję trzeciego numeru wraz z modelem polskiego ciągnika artyleryjskiego C2P na podwoziu tankietki TKS.

 

Czasopismo

Składa się ono z 11 w pełni kolorowych stron. Znajdują się w nim informacje na temat użycia bojowego i historii powstania ciągnika C2P, dane techniczne, krótki przewodnik, jak model pomalować, oraz opis walk 9 DP w Borach Tucholskich. Osoby bardziej dociekliwe docenią bibliografię zamieszczoną pod każdym artykułem. W opisie malowania brakuje mi wzmianki o tym, jak malowane były ciągniki C2P wcielone do Wehrmachtu.

Zawartość

W pudełku znajdowała się jedna wypraska z zielonego twardego plastiku, wykałaczka i fiolka z klejem. Model składa się z 14 części. Są one dobrze odlane. Mają ładne detale i nie występują wyraźne nadlewki. Jedynie na podwoziu mojego egzemplarza można zobaczyć ślady powstałe w czasie produkcji. Większość części jest łatwa do złożenia poza kierownicą i częścią nr 4 (Hak). Mogą one stanowić problem dla mniej doświadczonych modelarzy, gdyż są małe i cienkie, przez co trudne do wycięcia i przyklejenia. Poziom detali zadowoli graczy, lecz doświadczeni modelarze będą musieli popracować nad wnętrzem modelu.

Montaż

Model jest na tyle prosty do złożenia, że instrukcja wydaje się być zbędna, niemniej jednak odpowiedni schemat został udostępniony przez wydawcę. Początkujący modelarze, jak już pisałem, mogą mieć problem ze złożeniem kierownicy i przyklejeniem haka. Bardzo prosto można zwaloryzować model dodając oszklenie przedniej szyby. Istnieje możliwość złożenia modelu z lub bez plandeki.

Podsumowanie

Podsumowując, mimo kilku braków model można polecić modelarzom i graczom. Osoby, które kupiły model TKS z tej serii nie powinny się spodziewać niczego nowego – model ciągnika C2P jest zrobiony na tym samym poziomie. Nasuwa się ciekawe porównanie z modelem czołgu Panzer I A – ten ostatni jest modelem wybitnie przeznaczonym dla graczy, modele TKS i C2P posiadają dużo więcej detali.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes