logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Wolsung SSG - Ata Kijao

Cześć! Właśnie dotarła do mnie paczuszka z nowymi blistrami, więc będę miał przyjemność przedstawić Wam część jej zawartości. Dziś będzie to orcza piękność, zabójczyni Ata Kijao.

Model otrzymałem zapakowany w blister, który nie miał żadnych wolsungowych oznaczeń, a jedynie nazwę i logo producenta oraz zdjęcia produktów Micro Art Studio. W środku była gąbka ochronna, podstawka 30mm oraz model w 3 częściach.

Model jest odlany z białego metalu. Jeśli chodzi o nadlewki, to nie zauważyłem żadnych, które mogłyby przysporzyć problemów. Żadnych ubytków nie znalazłem. Linie podziału są bezproblemowe, choć trzeba będzie zachować ostrożność przy usuwaniu ich z warkocza – jednak nie wygląda to na bardzo trudne zadanie.

Jeśli chodzi o łączenie elementów, to warkocz doskonale pasuje do miejsca klejenia. Jak pewnie zauważyliście, związane włosy są proste i należy je wygiąć, dopasowując do figurki. Metal wydaje się być na tyle elastyczny, żeby dało się to zrobić, ale ciężko mi teraz określić, czy jest wystarczająco twardy, aby warkocz nie odkształcał się w czasie używania figurki – jestem jednak dobrej myśli.

Drugi dodatkowy element – zestaw dwóch mieczy w pochwach – jest o tyle fajny, że nie ma ściśle dedykowanego miejsca, w którym należy go zamontować. Daje to pewne pole manewru, a nawet pozwala zrezygnować z tej części.

Ata jest ninją, co dobrze widać po złożonej figurce. Postać ubrana jest w całkowicie materiałowy strój, do którego poprzyczepiane są noże, a na nogach ma kojarzone z bliskim wschodem chodaki. Stoi w pozycji bojowej, ręką bierze zamach do rzutu shurikenem. Na plecach ma zawieszone dwa miecze, a jej włosy są splecione w warkocz zakończony zabójczym ostrzem.

Co bardzo wygodne, Ata nie ma charakterystycznych dla wolsungowych orków kłów, a jedynie lekko spiczaste uszy. Dzięki temu można spokojnie wykorzystać figurkę w innych grach niż WSSG jako ninję lub zwiadowcę. Uszy nie powinny stanowić wielkiego wyzwania modelarskiego, więc gra może być nie tylko fantasy.

Na zdjęciu porównawczym od prawej: Shadow Warrior od Games Workshop, Ata Kijao od MASu, Ork od Kromlecha i Krasnolud od Spellcrow.

Podsumowując, Ata Kijao jest rewelacyjnym modelem, techniczne nie odstającym od wysokich standardów Micro Art Studio. Rzeźba jest naprawdę klimatyczna, a duży potencjał do wykorzystania w innych systemach sprawia, że zasługuje na polecenie nie tylko grającym w Wolsung SSG.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes