logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Multiverse Gaming - Corner Apartment Building

Paczka, którą otrzymałem dzięki uprzejmości Multiverse Gaming na potrzeby tej recenzji, wyglądała bardzo niepozornie: najzwyklejsza w świecie koperta bąbelkowa z kilkoma ofoliowanymi ramkami wewnątrz. Jaki kryły w sobie potencjał? Jeśli chcecie się tego przekonać, zapraszam do zapoznania się z poniższym tekstem.

Multiverse Gaming to nowa polska firma produkująca budynki i mniejsze elementy terenu. Na obecną chwilę jej oferta składa się z trzech serii: Outpost 15 (bunkry sci-fi w 15 mm), Metropolis 15 (miasto w klimatach noir w 15 mm) oraz Dark City 30 (miasto w klimatach pulp/noir w 28/32 mm). Dziś przyjrzymy się zestawowi Corner Apartment Building z tej ostatniej serii.

Przed zabraniem się za obróbkę i montaż warto pozostawić części na kilka godzin przy otwartym oknie. Ramki to cięte laserem płyty MDF, w związku z czym towarzyszy im silny zapach spalonego drewna. Dla własnego komfortu pracy dobrze jest więc wstrzymać się chwilę, zanim rzucimy się w wir sklejania.

Zabrawszy się za obróbkę części zauważymy, że wiele elementów dosłownie wypada z ramek. Jedynie w nielicznych przypadkach niezbędne okaże się usunięcie niewielkich elementów, które łączą części z ramkami. W przypadku dodatkowej ramki (więcej poniżej) należy uważać podczas wycinania  elementów, gdyż materiał ma dość delikatne brzegi.

Po rzucie okiem na zdjęcia poglądowe produktu na stronie producenta i posiadaniu minimum wyobraźni przestrzennej montaż nie powinien stanowić dla nikogo żadnych kłopotów. Konstrukcja jest bardzo intuicyjna, niemal tak prosta jak budowa cepa. Jeśli jednak pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, to rozwieją je instrukcje, które można pobrać ze strony producenta.

Z racji tego, że materiał jest drewno pochodny, do montażu w zupełności wystarczy nam najzwyklejszy wikol. Dodatkowa ramka zawiera z kolei elementy, które dodadzą całej konstrukcji dodatkowego charakteru oraz większej przestrzenności – są to okna oraz wykończenia narożników (te części to z kolei odmiana kartonu/papieru). Rozłożenie łączeń zostało świetnie przemyślane, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o dodatkowe zabezpieczenie sklejonych elementów do czasu, aż klej wyschnie do końca. Po jego nałożeniu, solidnym ściśnięciu części i odczekaniu krótkiej chwili spokojnie można ruszać z dalszą pracą.

Całość konstrukcji to w sumie trzy poziomy budynku: parter z frontowym oraz bocznym wejściem, dwa piętra oraz dach. Każdy z elementów można bez problemu odłączyć od pozostałych, co umożliwia poruszanie modelami wewnątrz konstrukcji.

Jedynym problemem, na jaki natrafiłem, było wykończenie dachu. Otóż bolce, na które powinny być nałożone parapety, na jednej ze ścianek nie dały się dopasować w żadnej z możliwych konfiguracji (aby wciąż tworzyły spójną całość z resztą konstrukcji względem podłogi), w związku z czym musiałem je ściąć i przykleić około centymetra dalej. Ta kosmetyczna zmiana była jedyną komplikacją, na jaką natknąłem się podczas całego procesu składania.

Jak prezentuje się gotowy budynek? Cóż, zdecydowanie jest to produkt wysokiej klasy i jakości, świetnie pasujący skalą  do modeli w 28/32mm. Dodatkowo możliwość demontażu pomoże tak podczas gier, jak i transportu. Jeśli więc poszukujecie solidnych budynków do urozmaicenia Waszych stołów w konwencji pulp/noir/steampunk, z czystym sumieniem mogę polecić produkty Multiverse Gaming. To kolejny rodzimy producent, który zdecydowanie nie ma się czego wstydzić.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes