logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Nowości z Games Day 2012

Spis treści

Wczoraj odbył się Games Day 2012 - największa coroczna impreza organizowana przez Games Workshop. Jak zwykle przy tej okazji firma zaprezentowała mnóstwo nowości, w tym roku dotyczących przede wszystkim uniwersum Warhammera 40k. A co konkretnie można było tam zobaczyć?

Zaczniemy od zdjęcia, które wywołało w niektórych nadzieje, które jednak szybko zostały rozwiane. Oto półka pełna najróżniejszych greenów.

Co uważniejsi dostrzegli na niej po lewej Maga Genokradów. Niestety, szybko okazało się, że takiej figurki raczej szybko nie dostaniemy - powyższe rzeźby to tylko wprawki, a nie prototypy nadchodzących modeli.

Warhammer Fantasy Battle

Nowości do WFB było w tym roku niewiele. Forge World ogłosił, że przygotowuje się do wydania kolejnego podręcznika do tej gry. Będzie on nosił tytuł Battle for Blackfire Pass i znajdziemy w nim wsparcie dla Orków i Goblinów, Krasnoludów oraz Imperium, a także nowe potwory.

Wśród zaprezentowanych nowych modeli pojawiły się grupy dowódcze dla Imperium, Krasnoludów i Goblinów (niestety ich zdjęcia dostępne w sieci są niewyraźne i widać na nich ledwie zarysy modeli), bestia zwana Mourngulem (widoczna także powyżej w tle)...

...oraz dziwny potwór zwany na BoLSie K'daii Destroyer...

...który ma wyjątkowo zabawne nóżki.

Wspomniano także o możliwości wydania modeli do Mrocznych Elfów oraz Kislevu od Forge World, ale nie należy się ich spodziewać w najbliższej przyszłości - firma chce wpierw zrobić "coś innego".

Poza tym do WFB przeznaczony był jeden z 2 limitowanych modeli od Forge World - alternatywny wzór Skin Wolf, który jednak nie wyróżnia się szczególnie spośród kolegów.

Warhammer 40k

Drugi z limitowanych modeli od FW przedstawia Imperialnego Egzekutora (Enforcer) z psem, co czyni go bardziej unikalnym od wilczego kolegi.

O kodeksie Chaosu pisać chyba nie ma co - w skrócie potwierdzają się plotki krążące od pewnego czasu w internecie. "Kultowe" jednostki są w Elites, ale mogą przejść do Troops, jeśli armią dowodzi bohater specjalny lub Lord/Sorceror z odpowiednim znamieniem. Nie działa to jednak dla Demonicznych Książąt (czemu?) oraz sojuszników. Abaddon sprawia, że do Troops trafiają Chosen.

Wszystkie nowe figurki są już dostępne na stronie Games Workshop, więc nie ma sensu publikować ich zdjęć (a i tak mało kto je robił).

Tom 1 Imperial Armour doczeka się kolejnego wydania, przy czym nie będzie w nim pojazdów Imperial Navy, które zostaną przesunięte podręcznika Imperial Aeronautica. Zamiast tego reedycja zawierać będzie zasady wszystkich pojazdów Gwardii Imperialnej wydanej dotychczas przez Forge World dostosowane do 6 edycji Wh40k.

Oprócz tego ma się pojawić podręcznik Imperial Armour 12: Fall of Orpheus opisujący starcie między Necronami a Death Korps of Krieg i zakonem Minotaurs. W przyszłości wszyscy Xenos mają otrzymać od Forge World podręcznik im poświęcony.

Necroni otrzymają wsparcie w postaci Sentry Pylon,...

...Tesseract Ark ("coś czołgopodobnego")...

...i Night Shroud Bomber, bombowca opartego na obecnie dostępnym plastikowym lataczu.

Trwają także prace nad stołem modułowym poświęconym Necronom.

Imperialny myśliwiec Lightning otrzyma nowy model, stary zaś zostanie wycofany ze sprzedaży. Nadal będzie to zestaw żywiczny, choć niektórzy spekulowali, że ma to być plastik.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes