logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Nowości z Games Day 2012

Spis treści

Wczoraj odbył się Games Day 2012 - największa coroczna impreza organizowana przez Games Workshop. Jak zwykle przy tej okazji firma zaprezentowała mnóstwo nowości, w tym roku dotyczących przede wszystkim uniwersum Warhammera 40k. A co konkretnie można było tam zobaczyć?

Zaczniemy od zdjęcia, które wywołało w niektórych nadzieje, które jednak szybko zostały rozwiane. Oto półka pełna najróżniejszych greenów.

Co uważniejsi dostrzegli na niej po lewej Maga Genokradów. Niestety, szybko okazało się, że takiej figurki raczej szybko nie dostaniemy - powyższe rzeźby to tylko wprawki, a nie prototypy nadchodzących modeli.

Warhammer Fantasy Battle

Nowości do WFB było w tym roku niewiele. Forge World ogłosił, że przygotowuje się do wydania kolejnego podręcznika do tej gry. Będzie on nosił tytuł Battle for Blackfire Pass i znajdziemy w nim wsparcie dla Orków i Goblinów, Krasnoludów oraz Imperium, a także nowe potwory.

Wśród zaprezentowanych nowych modeli pojawiły się grupy dowódcze dla Imperium, Krasnoludów i Goblinów (niestety ich zdjęcia dostępne w sieci są niewyraźne i widać na nich ledwie zarysy modeli), bestia zwana Mourngulem (widoczna także powyżej w tle)...

...oraz dziwny potwór zwany na BoLSie K'daii Destroyer...

...który ma wyjątkowo zabawne nóżki.

Wspomniano także o możliwości wydania modeli do Mrocznych Elfów oraz Kislevu od Forge World, ale nie należy się ich spodziewać w najbliższej przyszłości - firma chce wpierw zrobić "coś innego".

Poza tym do WFB przeznaczony był jeden z 2 limitowanych modeli od Forge World - alternatywny wzór Skin Wolf, który jednak nie wyróżnia się szczególnie spośród kolegów.

Warhammer 40k

Drugi z limitowanych modeli od FW przedstawia Imperialnego Egzekutora (Enforcer) z psem, co czyni go bardziej unikalnym od wilczego kolegi.

O kodeksie Chaosu pisać chyba nie ma co - w skrócie potwierdzają się plotki krążące od pewnego czasu w internecie. "Kultowe" jednostki są w Elites, ale mogą przejść do Troops, jeśli armią dowodzi bohater specjalny lub Lord/Sorceror z odpowiednim znamieniem. Nie działa to jednak dla Demonicznych Książąt (czemu?) oraz sojuszników. Abaddon sprawia, że do Troops trafiają Chosen.

Wszystkie nowe figurki są już dostępne na stronie Games Workshop, więc nie ma sensu publikować ich zdjęć (a i tak mało kto je robił).

Tom 1 Imperial Armour doczeka się kolejnego wydania, przy czym nie będzie w nim pojazdów Imperial Navy, które zostaną przesunięte podręcznika Imperial Aeronautica. Zamiast tego reedycja zawierać będzie zasady wszystkich pojazdów Gwardii Imperialnej wydanej dotychczas przez Forge World dostosowane do 6 edycji Wh40k.

Oprócz tego ma się pojawić podręcznik Imperial Armour 12: Fall of Orpheus opisujący starcie między Necronami a Death Korps of Krieg i zakonem Minotaurs. W przyszłości wszyscy Xenos mają otrzymać od Forge World podręcznik im poświęcony.

Necroni otrzymają wsparcie w postaci Sentry Pylon,...

...Tesseract Ark ("coś czołgopodobnego")...

...i Night Shroud Bomber, bombowca opartego na obecnie dostępnym plastikowym lataczu.

Trwają także prace nad stołem modułowym poświęconym Necronom.

Imperialny myśliwiec Lightning otrzyma nowy model, stary zaś zostanie wycofany ze sprzedaży. Nadal będzie to zestaw żywiczny, choć niektórzy spekulowali, że ma to być plastik.


Horus Heresy

W ramach promocji najnowszego przedsięwzięcia FW zaprezentowano dioramę przedstawiającą szturm legionu World Eaters na pozycje nieprzyjaciela. Trzeba przyznać, że robi wrażenie.

Na czele szturmu biegnie sam Angron, by czym prędzej skosztować krwi lojalistycznych Marines.

Jego model można było pierwszy raz podziwiać z bliska, choć krótko potem pojawił się na stronie Forge World. Jego cena? £50.

Oprócz modelu udało się także podejrzeć współczynniki Prymarchy Pożeraczy Światów (choć zdjęcie nie jest najlepsze, to co nieco da się wyczytać).

Pierwszy podręcznik traktujący o Herezji będzie się skupiał na starciach na Istvaan III i legionach Sons of Horus, Emperor's Children, World Eaters i Death Guard. Oprócz tego mają się w nim pojawić Mechanicum Thallax, opisani jako "mechaniczne Ogryny z wielkimi działami energetycznymi".

Do sieci wyciekły także współczynniki sprawcy Herezji.

Figurkowo Herezja Horusa oznacza przede wszystkim wysyp nowości dla Space Marines.

Drużyna taktyczna Death Guard.

Dzieci Imperatora z autocannonami.

Synowie Horusa z bronią do walki wręcz.

Pożeracze Światów z bronią do walki wręcz.

Nowości dla Death Guard.

World Eaters z ciężkimi bolterami.

World Eaters z bolterami typu Phobos i "ulepszeniem dowódczym".

Dowództwo World Eaters.

Archaiczne drednoty dla World Eaters i Death Guard oraz drzwi do Land Raidera dla tych pierwszych.

Dzieci Imperatora (w większości znane już modele).

Synowie Horusa, podobnie jak powyżej bez nowości.

Death Guard.

Fellblade (dostępny też na stronie).

Nowi terminatorzy dla Synów Horusa.

Niszczyciel czołgów na podwoziu Land Raidera, bez możliwości przewozu Marines.

Wśród wielu modeli uwagę przykuwa scena walki między Ezekielem Abaddonem a Garvielem Lokenem. Jak na razie jednak gotowy jest tylko ten pierwszy, a zamiast Lokena pokazano "model zastępczy".

Kolejnym tom z serii będzie traktował o walkach na Istvaan V, a tytuł jego będzie brzmiał krótko i zwięźle: Massacre. Znajdziemy w nim zasady legionów Iron Hands, Night Lords, Word Bearers i Salamanders oraz sił Mechanicum.

Odpowiadając na pytania publiki, pracownicy Forge World zdradzili, że:
- można spodziewać się zasad imperialnych robotów dostępnych dla Mechanicum i niektórych Legionów,
- w końcu pojawią się także Custoders i Sisters of Silence, a także Mechanicus Knights i coś dla Gwardii,
- każdy ze znanych Prymarchów (przypominam, że 2 legiony są zaginione) otrzyma co najmniej jeden model, a najpewniej po kilka, bowiem zmieniali się oni podczas Herezji,
- później pojawią się także demoniczne wersje Prymarchów,
- prawdopodobny jest też model samego Imperatora.

I tak oto wyglądają nowości zaprezentowane wczoraj na Games Day 2012. Jakie są Wasze wrażenia?

Źródła:
http://www.lounge.belloflostsouls.net/showthread.php?24830-Games-Day-2012-UK
http://www.lounge.belloflostsouls.net/showthread.php?24949-Games-Day-2012-The-WFBening
http://the-responsible-one.blogspot.co.uk/2012/09/games-day-2012-news-rumours-and.html
http://the-responsible-one.blogspot.co.uk/2012/09/games-day-2012-news-rumours-and_23.html
http://www.warseer.com/forums/showthread.php?353137-Warhammer-Games-Day-UK-Rumours
http://darkfuturegaming.blogspot.com/2012/09/games-day-uk-2012-post-1-angron-new.html

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes