logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 16 czerwca 2013

Z powodu trwającej w najlepsze sesji na mnie spada obowiązek pisania kolejnych Niszowych Niedziel. Ale nie narzekam, bowiem w naszym światku ostatnimi czasy nie brakuje ciekawych nowości.

 

 

3 czerwca

Zacznijmy od dwóch postapokaliptycznych stworów: wielkich mrówek oraz... żywiącego się skunksami skrzyżowania aligatora z kameleonem. Pracownicy Khurasan Miniatures zawsze wykazywali się inwencją, ale to jest dziwne nawet jak na nich.

Z kolei Wargames Factory zapowiedziało kolejny plastikowy, wieloczęściowy zestaw figurek. Tym razem będzie to radziecka piechota z okresu II wojny światowej. W porównaniu do produktów Warlord Games, ci sołdaci mają znacznie lepsze proporcje. Na uwagę zasługuje też model kobiecy.

6 czerwca

Clockwork Goblin Miniatures rozwija swoją serię 15mm modeli do "dziwnej wojny", tym razem poszerzając je o dwie amerykańskie maszyny kroczące o niedźwiedzich nazwach Kodiak i Ursus.

Kampania crowdfundingowa Mierce Miniatures trwa w najlepsze. Jednym z jej nowych owoców jest poniższy wilkołak. Oto jak powinna wyglądać ta bestia!

Pierwsza z ciekawych nowości od Megalith Games do ich systemu Godslayer (o którym zapewne co nieco jeszcze napiszemy) to oddział Ogrów z glewiami. Bardzo udane wzory, szkoda tylko, że 2 z nich powtarzają się w pudełku.

7 czerwca

Nowość bez zdjęć: GHQ zapowiedziało nowe modele na lata 2013-2014, a wśród nich południowokoreańskie pojazdy opancerzone K1A1, K2 i KIFV, współczesna piechota niemiecka i francuska, Shermany M4A2 i najróżniejsze statki. Wszystko za wyjątkiem jednostek morskich w skali 1/285. Pełną listę znajdziecie tutaj.

8 czerwca

Na łamach Forum Strategie pojawiła się oficjalna informacja, że Sturmovik Commander 2.0 będzie jednak dostępny za darmo, z możliwością dobrowolnego wsparcia finansowego projektu.

9 czerwca

I wracamy do Megalith Games, które pokazało kolejny ciekawy oddział złożony z na wpół eterycznych Trolli Cienia. Niestety, ponownie mamy do czynienia z 3 wzorami, podczas gdy pudełko zawiera 5 modeli.

Na forum Warzone Ressurection pojawiły się zdjęcia pomalowanych modeli do tej gry. Część wygląda trochę gumoludkowo, część prezentuje się świetnie.

10 czerwca

Rzadko wybieram do NN elementy terenu, bo wychodzę z założenia, że lepiej je robić samemu. Ale najnowszemu produktowi Ramshackle Games nie mogę się oprzeć - oto postapokaliptyczna sławojka.

Słyszeliście kiedyś o Incursion? To gra figurkowo-planszowa od Grindhouse Games, w której alianccy komandosi zapuszczają się w tunele tajnego ośrodka badawczego Trzeciej Rzeszy pod Gibraltarem. Na forum Lead Adventure pojawiła się informacja o nowej wersji tej gry, z nowymi misjami i nowymi modelami, z których część zostanie wydana w plastiku. Nie oznacza to jednak rezygnacji z metalu - dotychczasowe wzory pozostaną w sprzedaży, będą się pojawiać także nowe pojedyncze metalowe figurki. Plastik ma uczynić grę przystępniejszą dla fanów planszówek, a także ułatwić tworzenie hord (co zapewne oznacza, że w tym materiale zrobione zostaną nazi zombie!).

Wróćmy do modeli historycznych. Hiszpańska firma Minairons rozpoczęła przedsprzedaż swojego pierwszego modelu w skali 1/56 (czyli mniej więcej 28mm), który przedstawia samochód pancerny Hispano Suiza MC-36 z czasów wojny domowej w Hiszpanii. W pudełku znajdziemy dwie wieże - oryginalną oraz "pożyczoną" od T-26. Ta druga pokazuje, jak wielki był to pojazd.

11 czerwca

Zazwyczaj staram się nie wrzucać szkiców koncepcyjnych (zwłaszcza, że ostatnio jesteśmy nimi zalewani podczas kampanii crowdfundingowych), ale tym razem zrobię wyjątek. Oto pośród rysunków najtwardszych lasek galaktyki znalazła się ilustracja ich maskotki.

12 czerwca

Znana z dość niepokojących modeli firma Smart Max pokazała na FB Nocnego Łowcę z linii inspirowanej II WŚ. Jest... dość niepokojący.

Dwa tygodnie temu pokazywałem greckich bogów od Crocodile Games. Dziś pora na kolejnego - dynamicznego Aresa.

Minairons nie spoczywa na laurach i już planuje kolejny model. Tym razem prototypowy "czołg szturmowy" zaprojektowany w małej fabryce w Sant Sadurní d'Anoia kontrolowanej przez CNT. Pojazd nie trafił do produkcji, jednak na jego bazie zaprojektowano transporter oraz ciągnik artyleryjski, z czego ten drugi na pewno trafił do seryjnej produkcji (ale dopiero po przejęciu fabryki przez rząd). Minairons planuje wydanie wszystkich trzech wariantów, zaczynając od prototypu, na początek w skali 1/72.

13 czerwca

Cipher Studios prezentuje nadchodzący, prześwietny model Małpiego Króla z chińskiej mitologii.

14 czerwca

Czerwcowe nowości od Oddziału Ósmego to F9F Panther, Sdkfz 250 w najróżniejszych wariantach, Jagdpanther, kolejne 2 zestawy piechoty z czasów napoleońskich, 2 zestawy palm oraz nowe domki wiejskie.

I powracamy do Khurasana, który po bojach z wydechem wypuścił w końcu model T-90A, najnowszego z rosyjskich czołgów. Oprócz tego zostały zapowiedziane: radzieckie BTR-80, T-55, T-62 oraz chiński Typ 59. Wszystko w 15mm.

16 czerwca

Na koniec wieść z Origins Game Fair. Nagrodę Origins na najlepsze akcesoria do gry zgarnęła polska firma Q-Workshop za swój zestaw metalowych kości steampunkowych. Gratulujemy!

Zapraszam na kolejne wydanie serii za dwa tygodnie - do tego czasu pozostali redaktorzy powinni być już wolni, a więc zobaczyć nowości z innej perspektywy!

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes