logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 30 czerwca 2013

Jesteśmy już po przesileniu, więc mogę z czystym sumieniem zaprosić Was na lekturę pierwszego prawdziwie letniego wydania Niszowej Niedzieli. Co znajdziecie w najnowszym numerze? Przeczytajcie, a dowiecie się!

 

 

17 czerwca

Czy zawsze marzyliście o poprowadzeniu armii nieumarłych dopasowanych do skali 15mm? Zadanie to staje się prostsze dzięki Rebel Minis i zestawowi zawierającemu całkiem przyzwoite modele. Całość za niecałe 30 dolarów.

Spartan Games zaszalało z nowościami na lipiec. Ograniczę się do podania jedynie paru pomocy graficznych, resztę znajdziecie pod linkiem.

Hardwood Hobbies zwizualizowało przebieg kariery typowej osoby babrającej się w rzeczach, w których nie powinno się babrać. Od bohatera do zombie. Zakup całego zestawu może być ciekawym pomysłem przy realizowaniu kampanii.

18 czerwca

Pojawiła się najnowsza wersja programu BattleScribe (1.13.05), umożliwiającego tworzenie rozpisek do całej masy systemów. W założeniu darmowy, pozawala na wykupienie opcji Pro za 4,99GBP (do 11 sierpnia opłata wynosi jedyne 99 pensów). Mnie najbardziej jednak zaintrygowała obecność na platformach mobilnych.

Miało nie być crowdfundingu, ale co tam: jeżeli model trąci steampunkiem, zbroją wspomaganą i mackami, zasługuje na moje uznanie. A ciężki mech bioniczny od AntiMatter Games spełnia wszystkie ww. warunki.

19 czerwca

Hasslefree Minis ma ten swój specyficzny, "mięsisty" styl rzeźbienia kobiet, który nie zawsze mi pasuje. Tym razem jednak się spisali na medal, a przy okazji model Modern Female Movie-Style "Assassin" nie wygląda, jakby ktoś go na siłę chciał useksualnić. Jest kobieco, praktycznie i całkiem realistycznie. Poproszę.

Zostając w temacie pań niepokornych: Carnevale od Vesper-On wzbogaciło się o dwa modele. Jednym z nich jest Baba Yaga. Drugim, urzekająco prostym, a jednocześnie świetnie wykonanym, jest Służąca.

20 czerwca

Lead Adventure Miniatures jest producentem linii Breugelburg, o której już nie raz wspominaliśmy w naszym serwisie. Linia ma się dobrze i rozrasta się właśnie o kolejnego, świetnego rycerza na koniu.

Black Hat Miniatures uzupełniło szeregi frakcji do ich linii poświęconej fantasy I Wojnie Światowej o Niziołków, zarówno w kepi, jak i hełmach. Dla niezorientowanych: Niziołkowie są Francuzami, Gobliny - Niemcami.

Przyszła pora na kolejną 15mm nowość od Rebel Minis, tym razem w postaci Earth Force Red Guard. Bardzo solidne modele, ale niewnoszące nic do kanonu.

21 czerwca

Znowu steampunk. W sklepie Guild of Harmony pojawiła się Arielle oraz metalowa wersja Alicji.

Mam pewien problem z nowymi bohaterkami od MaxMini. Niby wszystko w porządku, ale coś mi nie gra. Sami oceńcie.

22 czerwca

Przyszła pora na trochę Goblinich nowości od Mantica. Całkiem ciekawych nawet.

23 czerwca

Samotni? Nie możecie znaleźć osoby do gry? Zbyt leniwi by ruszyć się z domu? Propozycją dla Was może być najnowsza publikacja Precis Intermedia, czyli poradnik wargamingu w pojedynkę. Muszę przyznać, że jest to intrygujące. Miał ktoś jakieś doświadczenia?

24 czerwca

Czasem chodzi o smaczki, jak zespół telewizyjny od Statuesque Miniatures...

...a czasem o ślimakoludzi od Ścibora.

25 czerwca

Cipher Studios zaprezentowało kolejne nowości do Anima Tactics.

Miło też widzieć, że Avatars of War się rozwija. Moją uwagę zwróciła w szczególności harpia.

27 czerwca

Kolejna duża porcja nowinek, tym razem od Corvus Belli dla fanów Infinity.

28 czerwca

Coś paniami obsypało mi w zestawieniu. Tym razem BareHanded Games prezentuje więcej modeli (mhrocznych) do Nevermoor.

Kobieta-modliszka od SphereWars jest nie mniej niepokojąca.

Mam nadzieję, że pamiętacie grę Mongoose Publishing poświęconą Sędziemu Dreddowi, bo szykują się kolejne nowości! Szczególnie miodne zombiaki.

29 czerwca

Zdarzyło się Wam kiedyś potrzebować na gwałt zwłok (lub na podstawkę czy do dioramy)? Secret Weapon Miniatures ma dla Was ułatwiające życie rozwiązanie w postaci woreczka z truchłami. Ta-daaa!

30 czerwca

Jeżeli lubicie 20mm, to nowości od Force20 będą dla Was gratką. Wśród nich znajdziecie współczesnych Tuaregów, SWAT oraz postaci cywilnych pracowników portowych z okolic II WŚ.

To wszystko w tym zestawieniu, dziękuję za uwagę.

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes