logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

O załogi werbunku słów parę

Witajcie, szczury lądowe! Czy śnicie wciąż o żywocie pirackiego herszta? Czy marzy Wam się dokonywać abordaży, brać jeńców i zdobywać skarby? Czy chcielibyście posmakować drażniącego nozdrza zapachu prochu podczas bitwy i kojącego smak rumu po walce? Jeśli tak, to dobrze trafiliście, dziś bowiem wskażę Wam, w jakich portach wynająć najbardziej krwiożerczych wilków morskich, jakich ten świat widział!

 

Privateer Press

Port: http://privateerpress.com/

Stawki: 5,99-10,99$ za kapitana lub strzelca, 27,99-29,99$ za pół tuzina członków załogi, 17,99-37,99$ za działo, zależnie od wielkości, i 35,99$ za trzy bestie, idealne do abordażu.

Najsampierw udamy się do faktorii znanej każdemu porządnemu dowódcy - Privateer Press. Można u nich wynająć dwie kompanie zaprawionych w bojach marynarzy, dwa różne działa wraz z kanonierami i kilku kapitanów. A jeśli ktoś para się czarną magią, do jego dyspozycji są szkielety wilków morskich wraz z własną armatą oraz trzema wielkimi bestiami. Wszyscy Ci piraci są najwyższej klasy i próżno po siedmiu morzach szukać lepszych, ale niestety licznej załogi wyłącznie z nich nie stworzymy.

Black Scorpion Miniatures

Port: http://www.blackscorpionminiatures.com/

Stawki: 3,50£ za jednego kamrata, 7,50-8,50£ za kompanię od trzech do pięciu lub armatę, 50£ za olbrzyma.

Kolejnym portem, którego nie można ominąć, jest Black Scorpion Miniatures. U nich nająć możemy wilków morskich wielu ras, nie tylko ludzkich, ale i orczych, goblińskich, krasnoludzkich, nieumarłych, a nawet morskiego giganta (choć trzeba mu będzie zapewnić odpowiednio dużą ładownię). Lubiący ryzyko mogą nawet wynająć marynarzy-niewiasty, o ile tylko nie straszna im obecność białogłowych na pokładzie. Istnieje też możliwość zakupu uzbrojenia, jeśli ktoś chciałby nauczyć morskiego fachu jakąś zgraję szczurów lądowych. A wszystek tego dobra tak wybornej jest jakości, że nie pozostaje nic innego, jak tylko zarekomendować tę manufakturę wszystkim przyszłym kapitanom.

Crusader Miniatures

Port: http://www.crusaderminiatures.com/

Stawka: 5,40£ za ćwierć tuzina wilków morskich.

W tym porcie nająć możemy wyłącznie ludzi, ale to żaden problem, gdyż na pierwszy rzut oka widać, że tędzy z nich marynarze... No, może z wyjątkiem tych wyperfumionych i wyperukowanych. Naraz wynająć musimy kompanię trzech, ponadto możemy powiększyć siłę ognia naszego okrętu kupując cztery nieduże armaty. Całość asortymentu sprawia bardzo dobre wrażenie, a i ceny są niezgorsze.

Freebooter Miniatures

Port: http://www.freebooterminiatures.de/

Stawki: 8,90-14,90€ za jednego lub dwóch kompanów.

Piraci z Freebooter Miniatures wysoko cenią swoje usługi, ale za tą ceną idzie także jakość - jest to elita wilków morskich. Do wyboru mamy zarówno zwykłych marynarzy, jak i wyspecjalizowanych strzelców czy oficerów, na dodatek zarówno ludzkich, jak i goblińskich. Liczebnością może odbiegają od pozostałych portów, ale nie można przecież mieć wszystkiego!

Tale of War Miniatures

Port: http://www.taleofwar.com/

Stawki: 7,95-12,95€ za śmiałka.

Wilki morskie od Tale of War są jednymi z dziwniejszy, jakich spotkać można na wszystkich siedmiu morzach. Z towarzyszącymi im murenami czy w skóry rekinie odziani wyglądają, jakby pływali z samym Davy'm Jonesem. Na szczęście znajdziemy tu też zwykłych marynarzy, a także kilku takich, co mimo pożegnania się z życiem stąpają wśród nas. Wszyscy prezentują się wyśmienicie i głupotą byłoby ich zlekceważyć.

Wargames Foundry

Port: http://wargamesfoundry.com/

Stawki: 3,50-5,00£ za pirata, 12,00£ za kompanię pół tuzina liczącą, 8,00£ za armatę większą i 16,50£ za cztery mniejsze, a także najrozmaitsze stawki za pełne załogi wielkości różnorakich.

Wargames Foundry to faktoria, która oferuje nam multum wszelkich najemników z najróżniejszych miejsc i epok. Także piratów znajdziemy tu dostatek, i to najróżniejszych. Kapitanowie, oficerowie, majtkowie, z szablami, pistoletami, muszkietami, pikami. Do tego armaty i bombardy. Na dodatek nająć możemy od razu całą załogę, liczącą od dwudziestu do więcej jak dwustu pięćdziesięciu mężów - i w takiej sytuacji odliczą nam parę dublonów.

Eureka Miniatures

Port: http://eurekamin.com.au/

Stawki: 2,95AU$ za zwykłego marynarza, od 4,50 do 6,00AU$ za wyposażonych w cięższą broń palną.

Na południowo-wschodnim krańcu świata znajdziemy port, w którym mieści się faktoria zwąca się Eureka Miniatures. Oprócz białych marynarzy obojga płci możemy tam nająć takich, co to rozstali się z życiem i kroczą między nami wyłącznie dzięki ingerencji sił nieczystych, a także egzotycznych piratów z Chin czy Turcji. I to właśnie dla tych ostatnich warto się zapuścić w te jakże odległe i niebezpieczne rejony.

Redoubt Enterprises

Port: http://www.redoubtenterprises.com/

Stawki: 1,20£ za kamrata, 1,20-2,50£ za mniejszą lub większą armatę.

Redoubt Enterprises to niewielka manufaktura, oferująca usługi klasycznych piratów i marynarzy. Może nie prezentują się oni równie świetnie czy oryginalnie, co konkurencja, ale nie wyglądają też tragicznie, a za ich usługi nie zapłacimy wiele. Tak więc nie ma lepszego miejsca, gdy chcemy uzupełnić załogę, a brak nam już złota w skrzyni.

Black Cat Bases

Port: http://blackcatbases.com/

Stawki: 1,50-2,50£ za marynarza, 5,50-6,00£ za trzech, 8,50£ za pięciu, 15,00£ za dziesięciu i 8,00£ za działo.

U Black Cat Bases napotkać możemy marynarzy ludzkich, zarówno żywych, jak i martwych. Niektórzy wyglądają na zaprawionych w wojażach i bojach, inni na ledwie zwerbowane szczury lądowe. Niemniej warto im się przyjrzeć, a nuż uda się znaleźć kogoś na wakant bosmana czy majtka.

Powyższe dziewięć portów to oczywiście nie jedyne miejsca, gdzie nająć możemy marynarzy na nasz okręt. W wielu miejscach możemy napotkać mniejsze grupki wilków morskich, które zechcą się do nas przyłączyć. Lecz o nich opowiem Wam przy kolejnej beczce rumu...

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes