logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

O załogi werbunku słów więcej

Witajcie z powrotem, kamraci! Sporo już czasu upłynęło od naszego ostatniego spotkania, czas więc najwyższy dokończyć naszą wycieczkę po tawernach w poszukiwaniu wilków morskich chętnych do grasowania wraz z nami po siedmiu morzach. Poprzednim razem zajmowaliśmy się manufakturami, gdzie można nająć od razu całą załogę. Dziś z kolei pokażę Wam, gdzie nająć pojedynczych marynarzy do uzupełnienia wakatów.

Reaper Miniatures

Port: http://www.reapermini.com/

Stawki: 2,99-22,49$ za jednego członka załogi, choćby najdziwniejszego, 39,99$ za dwóch, trzech lub czterech.

Każdy porządny dowódca wie, że u Reapera znaleźć można wielu najróżniejszych najemników. Można u nich znaleźć także dostatek wilków morskich, i to najróżniejszych: ludzi, krasnoludów, niziołków, a nawet minotaura. Kapitanowie nie bojący się czarnej magii mogą powiększyć swoją załogę także o piratów wskrzeszonych lub przemienionych na podobieństwo kreatur z głębin. Wreszcie jest też i demonica, która z nudów zechciała zasmakować życia na morzu. Stawki za ich wynajęcie są najróżniejsze, ale wszystkie adekwatne do oferowanych usług.

Moonlight Miniatures

Port: http://moonlightmini.com/

Stawka: od 3 do 5$ za pirata, z których większość śmierć swoją przeżyła.

Pod światłem księżyca załogi szukać winni wyłącznie najodważniejsi, albowiem natrafić wtedy można na korsarzy, którzy życie swe dawno już stracili, a mimo to nadal sieją grozę po morzach. Jednak to nie oni są tu największym postrachem, a krążący między nimi wampir, któremu nieobca jest sztuka żeglugi. Wreszcie jest i garstka zabłąkanych marynarzy, którzy skorzystają z okazji, by uciec tym abominacjom - o ile oczywiście interesuje nas żywa załoga.

Ginfritter's Gnomish Workshop / Armorcast

Port: http://armorcast.com/store/index.php?cPath=74

Stawki: 4-5£ za wilka morskiego.

W tym dużym porcie natknąć się możemy na zaledwie pięciu piratów, każdego wywodzącego się z innej rasy. Mamy tu więc człowieka, elficę, gnoma, żywego trupa oraz illithkina. Choć tak różnorodni, wszyscy są zaprawionymi w bojach zejmanami, których warto przyjąć do swej załogi.

Caldwell Masterworks / Dark Sword Miniatures

Port: http://darkswordminiatures.com/

Stawka: 9,99$ za niewiastę, acz hardą i niepłochliwą.

Do portu zwącego się Dark Swords Miniatures zmierzamy tylko w jednym celu, a jest nim odwiedzenie tawerny u Caldwella. Tam możemy natknąć się na zaprawioną w bojach i żegludze niewiastę, która za odpowiednią cenę przyłączy się do naszej załogi. Ale uważajcie! A nuż ambicja podkusi ją, by zająć miejsce kapitana, a pozyskanie do tego poparcia załogi nie powinno sprawić jej trudności...

Fenryll

Port: http://www.fenryll.com/

Stawki: 7€ za kapitana i 10€ za trzech marynarzy, co z objęć śmierci uciekli.

U Francuzów wybór jest niewielki, ale warto mu się przyjrzeć. Poszukujący kapitana dla swojej jednostki znajdą tu doświadczonego wilka morskiego, który nie jedną hałastrą już dowodził. Z kolei dowódcy paktujący z siłami nieczystymi mogą uzupełnić swoją załogę trójką nieumarłych. Acz trzeba uważać, gdyż jeden z nich dowodził okrętem i możliwe, że będzie chciał odzyskać dawną rangę!

Hasslefree Miniatures

Port: http://www.hasslefreeminiatures.co.uk/

Stawki: 3,50-4,00£ za śmiałka.

W tym brytyjskim porcie znajdziemy garść młodych, acz wytrawnych wilków morskich, którzy świetnie uzupełnią wakat bosmana czy nawigatora. Poszukujący junga będą mogli zatrudnić małego goblina, acz wieść portowa niesie, że krnąbrny z niego uczeń. Trzeba też wspomnieć, że niektórzy z tutejszych najemników mają osobliwą broń i fantazyjne stroje, które wyglądają niczym z innego świata.

MSB Toys

Port: http://www.msbtoys.com/

Stawki: 4,50€ za pirata i 8€ za jego wybrankę, co jako widma po siedmiu morzach błądzą.

W tej przystani trzeba się mieć na baczność, gdyż nawiedza ją duch tragicznie zmarłej królowej piratów, której towarzyszy jej ukochany w wysuszonej skorupie swego ciała. Sam wolę trzymać się z dala od widem, acz słyszałem o takich, którym udało się na czas pewien przekonać tę parę do pływania z nimi. Nie wiem, jakiej czarnej magii do tego wykorzystali, ale podobno dobrze na tym wyszli.

Iron Wind Metals

Port: http://ironwindmetals.com/

Stawki: 4,25$ za jednego wilka morskiego, 11,95$ za czterech.

W porównaniu do poprzednich przystani, w tej nie znajdziemy kuriozalnych najemników czy wybitnych wilków morskich. Jednak gdy doskwiera brak rąk na pokładzie, nie zawsze można wynająć najlepszych. A marynarze tutaj nie są najgorsi i kto wie, może z czasem przerodzą się w prawdziwych wilków morskich?

Bronze Age Miniatures

Port: http://www.bronzeagemin.com/

Stawki: 21$ za pół tuzina niewiast, co w życiu marynarza zasmakowały, 6,75$ za dwie skrzynię ze skarbem przenoszące.

Ostatnia wyspa to miejsce, w którym mężczyźni powinni uważać na swoje języki, bowiem kilka nieuważnych słów o niewieścim rodzaju może kosztować życie. Bronze Age Miniatures jest przystanią morskich amazonek, które chętnie wypłyną w morze pod dowództwem charyzmatycznej pani kapitan lub postępowego kapitana, które nic nie robi sobie z przesądu na temat obecności niewiasty na pokładzie.

2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes