logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Figurki po byku!

Spis treści

Rozwścieczony przez Minosa Posejdon zesłał na żonę króla, Pazyfaę, szaleństwo. Królowa zapłonęła miłością do zesłanego przez boga mórz byka, a ze związku tego narodził się potworny człowiek-byk.

Wizja hybrydy człowieka i byka błyskawicznie rozpaliła ludzką wyobraźnię, a postać ta szybko zadomowiła się w krainach fantasy. A jak wygląda jej obecność w światku gier bitewnych? Przekonać się o tym możecie w zestawieniu modeli minotaurów!

Rebel Minis

Strona: http://www.rebelminis.com/

Cena: 9,99$

Na początek coś oldskulowego. Rebel Minis proponuje nam Minotaura z Knossos, w dość klasycznym, greckim wydaniu. Model sprawia wrażenie, jakby pamiętał czasy Minosa, choć nie jest tragiczny. Szczegółowość jest ok, a plusem jest ładna tarcza niczym z antycznej Grecji. Niestety, dobre wrażenie psuje garb, a ordynarna pałka zdaje się być pójściem na łatwiznę w kwestii doboru broni.

Iron Wind Metals

Strona: http://ironwindmetals.com/

Ceny: od 4,25$ do 7,95$ za jedną bestię.

Iron Wind Metals to kolejny relikt figurkowej przeszłości - firma ta jest przecież spadkobierczynią Ral Parthy. W jej klasycznym asortymencie figurek fantasy nie mogło zabraknąć i minotaurów, których znajdziemy pięć, w tym jednego nieumarłego (jest jeszcze jedna bestia minotaurem zwana, ale nijak go nie przypominająca). Rzeźby pochodzą z lat 80, co powinno mówić wszystko - niesamowitej dynamiki póz czy zapierających dech w piersiach detali na nich nie uświadczymy, ale mają swój urok. I znowu wśród nich jest model mocno grecki.

Black Tree Design

Strona: http://www.blacktreedesign.com/

Ceny: od 10,93€ do 11,10€ za jednego.

Następny relikt przeszłości, który co gorsza chyba najgorzej się zestarzał. Modele statyczne, grożące wrogowi bronią, o mocno „heroicznych” proporcjach. I to chyba tyle, więcej nie ma co pisać.

Mirliton SG

Strona: http://www.mirliton.it/

Ceny: od 4,17€ do 10,17€ za pojedynczy model, 6,46€ za dwa.

Kolejna reinkarnacja (albo żywy trup, jak kto woli) z początków fantastycznej wersji naszego hobby. W serii Mirliton Fantasy znajdziemy cztery zestawy po dwa „szeregowe” minotaury oraz 6 pojedynczych figurek „bohaterów”. Ci pierwsi są smukli i przypominają raczej standardowych bestioludzi (zresztą kilku nie jest raczej spokrewnionych z bykami). Pojedyncze modele są już zdecydowanie bycze, mają też więcej wyposażenia, przez co są bardziej szczegółowe. Niestety, kilka z nich ma odrobinę za duże łby. No i wszystkie figurki są płaskie, ale mają ten starodawny urok.

Fenryll

Strona: http://www.fenryll.com/

Ceny: 14,00€ lub 19,00€ za jednego, 10,00€ za parę.

Jak pisałem choćby przy okazji przeglądu ich oferty, Fenryll ma w swojej ofercie kilka ciekawych, ładnych pozycji. Z przykrością muszę przyznać, że cztery minotaury do nich nie należą. Rzeźby są wręcz komiczne, śmiem aż twierdzić, że to najgorsze modele w zestawieniu.

Cavalcade Wargames

Strona: http://cavalcadewargames.com/

Ceny: 13,99$ za zwykłe minotaury, 70,00$ za zestaw wszystkich sześciu, 14,99$ za modele dalekowschodnie.

Poziom figurek powoli się podnosi. Produkty Cavalcade Wargames nadal zaliczają się do klasy archaicznych i płaskich, ale przyciągają wzrok bogactwem detali. Na dodatek oprócz bykoludzi w klimatach europejskiego fantasy mamy dwa modele byczych samurajów.

Reaper Miniatures

Strona: http://www.reapermini.com/

Ceny: od 5,49$ do 16,99$.

W ofercie Reapera znaleźć można chyba wszystko, więc tak konwencjonalne potwory jak minotaury i tam mają swoją siedmioosobową reprezentację. Wśród niej większość stanowią dość konwencjonalne modele, które niespecjalnie wyróżniają się na tle wielu podobnych. Dwa jednak przykuwają uwagę - Yera, krzyżówka człowieka z bawołem (choć czy to jeszcze minotaur?) oraz minotaurzy pirat, trzymający w ręce małą baterię pistoletów.

Troll Forged Miniatures

Strona: http://trollforged.com/

Ceny: 15,00$ za pięściarza, 19,99$ za topornika.

Troll Forged Miniatures proponuje nam dwóch różnych bykoludzi. Pierwszy z nich jest mniejszy, za to polegający wyłącznie na swojej sile - bije się za pomocą gołych pięści. Choć warto zaznaczyć, że z uwagi na rzeźbę uzbrojenie go nie powinno stanowić problemu. Drugi to już klasyczny, wielki barbarzyńca uzbrojony w wielki topór. Obaj są porządnie wyrzeźbieni, choć mnie osobiście bardziej podoba się ten drugi (i to niekoniecznie dlatego, że wyrzeźbił go Polak).

 

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes