logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 27 lipca 2014

Mogłoby się wydawać, że środek wakacji jest sezonem ogórkowym także i w naszym światku. Nic bardziej mylnego - przez ostatnie dwa tygodnie zostałem zaskoczony ilością ciekawych nowości, jakie zgotowali nam twórcy gier i modeli. Owocne okazały się zwłaszcza dwa dni - 21 i 22 lipca. Cóż takiego się wówczas ukazało? Dowiecie się poniżej.

 

15 lipca

W kinach można właśnie obejrzeć drugą część odświeżonej (albo odgrzewanej, jak kto woli) serii o Planecie Małp, a Ainsty Castings serwuje nam zestaw małpich cywilów wzorowanych na oryginalnych filmach, w sam raz dla miłośników starego sci-fi.

Kolej na coś dla fanów fantasy. Tor Gaming przyszykował specjalne modele dla uczestników bitewniakowych imprez - zasuszonego kronikarza z mini-pomocnikiem. Szkoda, że figurki nie trafią do normalnej sprzedaży, bo są naprawdę cudne.

17 lipca

Kolejny limitowany model, tym razem z Polski. Na trzecie urodziny firmy Assault Publishing przygotowuje VIPa w 15mm, przeznaczonego do jednego ze scenariuszy w grze PMC 2640 (choć przy obecnym wyglądzie nada się także i do gier we współczesnych klimatach). Figurkę będzie wchodziła w skład 4 zestawów: brązowego (sam model), srebrnego (z autografem rzeźbiarza i specjalnym podarkiem), złotego (obok wspomnianych prezentów kupujący wezmą udział w specjalnej promocji), a także platynowego, przeznaczonego na nagrody w konkursach.

Wargamer wystartował z kolejną kampanią crowdfundingową związaną z Ogniem i Mieczem. Tym razem celem jest zebranie funduszy na wydanie podręcznika pt. Potop, a także nowych figurek i armii: Transylwanii, Imperium Rzymskiego oraz Brandenburga. Podstawowy cel został osiągnięty już pierwszego dnia, a liczba zebranych pieniędzy wciąż rośnie.

18 lipca

Normalnie nowości do Infinity mało mnie interesują, ale tym razem mamy do czynienia z wyjątkiem. Na swoim blogu Ángel Giráldez pokazał modele Antypodów do Ariadny - idealnych figurkowych wilkołaków. Czemu nikt nie może zrobić takich figurek w klimacie fantasy zamiast tych wszystkich małpopsów, które są obecnie dostępne?

19 lipca

Firma Rebel Minis, która kojarzy mi się głównie z modelamii 15 mm, wystartowała z kampanią mającą na celu sfinansowanie stworzenia 28 mm figurek goblinów. Figurki są wyjątkowo karykaturalne, ale właśnie przez to bardzo mi się podobają.

21 lipca

Trzymając się tematu goblinów, Four A Miniatures proponuje nam zielonoskórego jeźdźca na krabie pustelniku.

A teraz czas na pierwszą nowość od Spellcrow: dynamicznego Krasnoluda Północy z młotem. Jak poprzednie rzeźby dla tej rasy były dość specyficzne, tak ta jest z najwyższej półki.

Kolejne krasnoludy i kolejna kampania crowdfundingowa. Oathsworn Miniatures rozpoczęło zbieranie środków na zestaw krasnoludzkich browarników z klanu McFiggin. A jakby tego było mało, w ramach dodatkowych gadżetów przygotowywane są dodatkowe elementy do sali jadalnej, w tym skóra trolla!

Tego samego dnia ruszyła kolejna kampania dotycząca niskich ludków - lecz tym razem chodzi o gnomy. Celem zbiórki jest wydanie gry typu skirmish pt. Band of Gnomes wraz z modelami i terenem w skali 28 mm. O zasadach wiadomo niewiele (ale pisze je twórca Of Gods and Mortals oraz A Fistful of Kung Fu ze stajni Ospreya), jednak moją uwagę przykuł gnom na zającu, a projekty pozostałych modeli też wydają się ciekawe.

22 lipca

Wróćmy do Assault Publishing. Do sprzedaży trafiły wreszcie dwa pierwsze zestawy z serii APDS, dostępnej wyłącznie w sklepie internetowym tego wydawnictwa. Pokazywałem już zdjęcia rzeźb tych modeli, ale po zobaczeniu pomalowanych saperów nie mogę się powstrzymać przed ponownym uwzględnieniem ich w Niszowej Niedzieli.

Następna nowość także jest z naszego rodzimego kraju. Na profilu AR Workshop na FB pojawiły się zdjęcia wspaniałych rzeźb gargulców, które mają zostać wydane przez Puppet's War. Aż zastanawiam, do czego mógłbym je wykorzystać.

Od pewnego czasu śledzę ofertę firmy Onslaught Miniatures, która tworzy 6 mm figurki będące alternatywą do nieprodukowanych już modeli do gry Epic 40k. Kilka dni wcześniej pojawiły się trójwymiarowe projekty kultystów, jednak w zasadzie nie były one aż tak ciekawe, by je tu umieścić. Co innego wersja zmutowana, której widok zachęca do zmontowania własnej hordy wyznawców plugawych bóstw.

Podobnie jak Infinity, tak i Mantic od pewnego czasu wypadł poza sferę moich zainteresowań. Jednak ostatnio moją uwagę zwróciła nowa frakcja do Deadzone - Brokkr, czyli należące do najniższej klasy społecznej kosmiczne krasnoludy, które parają się górnictwem i zbieraniem złomu. Ciemny kolor skóry niektórych z nich wzbudza pewne kontrowersje, ale mnie bardzo się podoba.

24 lipca

I znów coś nowego od Spellcrow. Tym razem nie figurki, a karty przedmiotów i terenów do Umbra Turris, w tym dwie zupełnie nowe, dostępnie wyłącznie jako część nadchodzącego zestawu (pozostałe są już od pewnego czasu dostępne w wersji elektronicznej, ale ja takie gadżety lubię zrobione porządnie). Szkoda tylko, że będą dostępne wyłącznie po angielsku, bo jakoś przyzwyczaiłem się, że UT jest w języku polskim.

25 lipca

W tym zestawieniu była już figurka i akcesorium do Umbry Turris, teraz pora na... dwa w jednym. Ostatnią nowością od Spellcrow jest goblinek chowający się pod grzybkiem, mogący robić za figurkę lub znacznik ukrycia. Jak go nie użyć, jest naprawdę uroczy.

I na tym zakończę przegląd nowości z ostatnich dwóch tygodni. Czy na początku sierpnia pojawi się równie wiele ciekawych produktów? Dowiecie się z następnego wydania Niszowej Niedzieli!

Komentarze   
#1 ja 2014-07-28 07:57
Spellcrow wreszcie robi normalne figurki :D
Cytować
2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes