logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 21 września 2014

Zgodnie z obietnicą po wakacyjnych perturbacjach powracamy do regularnego publikowania naszego subiektywnego zestawienia nowości. A jest co pokazywać, bo producenci figurek oraz twórcy zasad także wrócili do pracy po letniej przerwie i zasypują nas mnóstwem ciekawych produktów. Dziś między innymi obejrzymy statki kosmiczne rodzimej produkcji, odwiedzimy Wenecję, przyjrzymy się bliżej wojownikom przemierzającym post-apokaliptyczne pustkowia i poznamy ludzi walczących z okropieństwami nie z tego świata.

8 września

Pierwsza z prezentowanych dzisiaj nowości dotyczy Afterglow. Po tygodniu od rozpoczęcia kampanii na Wspieram.to pojawiła się pierwsza aktualizacja: przygotowano nową wersję zasad gry oraz przedstawiono zdjęcie wydrukowanych prototypów Wojowników Naiym'ael, widoczne poniżej.

9 września

Od pewnego czasu nowości z Mantic Games były w mojej ocenie niezbyt ciekawe. Teraz jednak firma ta zaprezentowała coś, czego nie mogę pominąć w naszym zestawieniu: dodatkowe postaci do gry planszowej Mars Attacks!, wśród których znalazł się człowiek dosiadający wielkiej pchły!

Kontynuując temat głupkowatych figurek, przyjrzyjmy się ostatniej nowości od White Knight Miniatures: niziołkach-kawalerzystach jeżdżących na... innych niziołkach. Pomysł może nie jest wyjątkowo oryginalny (pojawił się kiedyś w WFB - ciekawe, czy ktoś pamięta, w jakiej armii?), ale pierwszy raz widzę, by ktoś przygotował odpowiednie modele.

10 września

Przygotowując kolejne odsłony naszego cyklu staram się unikać prezentowania samych szkiców, lecz czasem trzeba zrobić wyjątek. Tak jest w przypadku nowej, polskiej firmy Siren Miniatures, która na starcie zaprezentowała rysunek żabiego rabusia grobów. Mam nadzieję, że figurka będzie się prezentować równie dobrze.

12 września

I wracamy do kampanii crowdfundingowych, tym razem już zagranicznych. Kolejny nowy producent figurek, Minion Miniatures, postanowił za pomocą Kickstartera zdobyć fundusze na sfinansowanie produkcji plastikowych modeli fantasy w dość mrocznej stylistyce. Moją uwagę przykuł nietypowy, jaszczurczo-ptasi wygląd goblinów.

13 września

Kolejna godna uwagi zbiórka ma na celu odświeżenie Carnevale, gry w klimatach horroru, której akcja została osadzona w odciętej od świata Wenecji. Na zachętę oprócz porcji szkiców pokazano limitowany model strigoi.

14 września

Trzech polskich graczy: FoliescuWarhammsterAhosyta założyli stronę Small Scrapping Facility, na której można kupić ich wyroby: statki kosmiczne oraz elementy terenu.

18 września

ZombieSmith wydało trzy zestawy dla wszystkich tych, którzy chcieliby odtwarzać konflikty wewnętrzne we współczesnych państwach: dwa typy demonstrantów oraz oddziały prewencji.

1 września tego roku minęły trzy lata od otwarcia Assault Publishing. Z tej okazji wpierw ogłoszono promocję na produkty związane z ich pierwszą grą, Hind Commander, a teraz zniżką objęto podręcznik do PMC 2640 oraz wszystkie figurki sci-fi w skali 15 mm.

Z kolei Sławek ze Small Scrapping Facility nie spoczął na laurach i zaprezentował prototypy nowych statków, tym razem znacznie mniejszych od poprzednich.

19 września

Spellcrow przygotował dwa zestawy części dla miłośników Księcia Przyjemności: hełmy oraz ramiona zakończone szczypcami.

Na sam koniec zestawienia trafiło się coś dla fanów macek. Oto niedługo ma ruszyć kampania, której celem będzie zdobycie środków na drugą edycję Strange Aeons, chyba najpopularniejszej gry w klimatach prozy Lovecrafta (co w praktyce oznacza, że jest bardzo mało znana). Oprócz podręcznika dostaniemy także nowe zestawy modeli, spośród których zaprezentowano już dwa: Starter Box z czwórką badaczy tajemnic, grupką kultystów, dwoma potworami i tajemniczymi skrzynkami oraz Cult Booster z dodatkowymi kultystami. Modele nie są może najpiękniejsze, ale nowościach w takich klimatach po prostu muszę donieść.

 Tym złowieszczym akcentem kończymy dzisiejsze zestawienie. Do zobaczenia za dwa tygodnie!

Komentarze   
#1 MKG 2014-09-21 18:02
Gnoblary. 6 edycja WFB. Armia w WD, nieoficjalna. Jednostka nazywała się "Piggyback Riders".
Cytować
#2 Sarmor 2014-09-21 20:09
Zastanawiałem się, czy ktoś na to pytanie odpowie. :)
Właśnie o tę listę mi chodziło. Pamiętam, że były w niej także Gnoblary gwałtownie rozmnażające się w wodzie. :lol:
Cytować
Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes