logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 22 lutego 2015

Zapraszamy do przejrzenia kolejnego zestawienia ciekawostek figurkowych. Choć ostatnie dwa tygodnie okazały się dość ubogie pod względem liczby nowinek, wiele z tego, co się pojawiło zasługuje na uwagę. Mamy nie tylko nowości z kilku różnych firm, ale również ogłoszenie o nowym produkcie licencjonowanym, partnerstwo dystrybucyjne, oraz przykład na to, jak 'dorosły' świat potrafi czasem popsuć grową zabawę.

 

9 lutego

Znana przede wszystkim z gier o tematyce związanej z żeglugą (również kosmiczną) firma Spartan Games ogłosiła partnerstwo ze studiem 343 Industries, w ramach którego fani uniwersum HALO mogą liczyć na analogowe gry osadzone w tym klimacie. Spartanie zapowiedzieli zarówno grę 'okrętową' na modłę znanego i lubianego Firestorm Armada, jak również grę o potyczkach lądowych. Póki co nie wiadomo, jaki charakter przyjmie ta druga - klasyczne 28mm, czy też, jak najnowsza gra wydawnictwa Firestorm Planetfall, mniejszą skalę.

10 lutego

Znany i lubiany producent figurek 15mm, Khurasan Miniatures, ponownie otworzył podwoje swojego sklepu internetowego po dość długiej przerwie technicznej.

13 lutego

Bardzo udany i efektowny produkt Secret Weapon Miniatures, jakim są wykonane z plastiku modułowe blaty do gier bitewnych, do tej pory był niestety bardzo trudno dostępny w Europie. Ściąganie bądź co bądź obszernych paczek z modułami zza morza wiązało się z zaporowymi kosztami transportu. Z pomocą przyszła firma Mantic Games, która stała się europejskim dystrybutorem linii Tablescapes. Modułowe blaty można zamówić w Manticowym sklepie internetowym.

Nasza rodzima firma Kromlech kontynuuje swoją sztandarową linię elementów zamiennych do mniej lub bardziej futurystycznych modeli orków. Najnowszą propozycją są opancerzone korpusy przyodziane w długie płaszcze.

16 lutego

Prężnie rozwijająca się firma Warlord Games zaprezentowała kolejny produkt do wschodzącej gry Beyond the Gates of Antares. Tym razem jest to pakiet startowy dla frakcji Concord.

17 lutego

Avatars of War kontynuuje temat efektownych pojedynczych postaci w klimacie fantasy. Trzy najnowsze propozycje to gobliński król, wódz barbarzyńców oraz gladiator.

18 lutego

Ze względu na przeciągający się strajk pracowników portowych na zachodnim wybrzeżu USA, transport morski niemal całkowicie zamarzł. Odbija się to niestety również na rynku gier. Amerykański kolos Fantasy Flight wystosował notkę, w której tłumaczy, iż wśród okrętów oczekujących na przybicie do portu znajduje się transporter z nowościami wydawnictwa, co spowoduje opóźnienie premiery. Sytuacja jest o tyle patowa, że w unoszących się na wodzie kontenerach przewozowych znajdują się długo wyczekiwane produkty figurkowe związane z uniwersum Gwiezdnych Wojen - dodatki do Imperial Assault oraz zestawy podstawowe Armada.

20 lutego

Wśród nowości zapowiedzianych przez wspominaną już wcześniej firmę Spartan Games na koniec marca znalazły się bardzo okazałe zestawy rozszerzające armie Firestorm Planetfall, zawierające póki co największe modele do tej gry - tak zwane lewiatany.

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes