logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Footsore Miniatures - William Marshal

Wilhelm Marshal, ang. William Marshal, fr. Guillaume le Maréchal (ur. 1144, zm. 1219) – angielski rycerz okresu średniowiecza. Od 1199 roku nosił tytuł lorda marszałka. Od 1216 roku pełnił rolę regenta, ponieważ król Henryk III był jeszcze małoletni.
Według legend w wieku 70 lat Marshal był tak chętny, by walczyć w Lincoln i wbiec przez niepilnowane przejście w murze miasta, że zapomniał hełmu, więc gonił za nim jego giermek. W tej samej bitwie zabił w walce konnej szlachcica ciosem w szczelinę hełmu garnczkowego. Jego przeciwnik uderzył go trzykrotnie w hełm, a potem padł na ziemię. Wówczas Marshal miał rozkazać, by tamtego ocucono. Dopiero po zdjęciu hełmu okazało się, że rywal zginął.

Wikipedia

Jak się już zapewne domyślacie, dziś mam dla Was recenzję modelu Williama Marshala od brytyjskiej firmy Footsore Miniatures.

Army Painter - GM Snow and Tundra Terrain Kit

Dzisiaj rozpakuję kolejne pudełko z serii Gamemaster, czyli Snow and Tundra Terrain Kit od firmy Army Painter. Poniższy zestaw – podobnie jak pozostałe z serii, które już rozpakowałem albo rozpakuję w najbliższych tygodniach – otrzymałem jako nagrodę za wygranie konkursu na Facebooku.

Plastic Soldier Company - GAZ Trucks

Stanowcza większość moich jednoramkowych zakupów to figurki 28 mm, lecz czas zrobić sobie od nich przerwę i przyjrzeć się mniejszym modelom. Serdecznie zapraszam zatem na recenzję 15 mm ciężarówek GAZ AA i AAA od Plastic Soldier Company. Choć inne radzieckie pojazdy tej firmy, z którymi miałem dotąd do czynienia (czyli wypuszczone wcześniej T-70, IS-2 oraz SU-76M), nie zrobiły na mnie szczególnie dobrego wrażenia, zdecydowałem się zaryzykować i zobaczyć, czy samochody ciężarowe wyszły Brytyjczykom lepiej od czołgów i dział samobieżnych.

Fireforge Games - Folk Rabble & Living Dead Peasants

Październik już za nami, ale to wcale nie oznacza, że nie zamierzam zajmować się upiornymi figurkami…

Pierwsze armie fantasy od Fireforge Games – ludzie z Północnego Królestwa i ich nieumarłe wersje – z początku nie wydawały mi się szczególnie ciekawe, jednak w ramach tych linii Włosi wypuścili dwa bardzo interesujące pudełka: Folk Rabble oraz Living Dead Peasants. A ponieważ zestawy są ze sobą mocno powiązane, postanowiłem omówić je w jednym tekście.

Kromlech - Treasure Chests

W wielu grach o starciach małych grup, a szczególnie we Frostgrave i innych systemach napisanych przez Josepha McCullougha, istotną rolę odgrywają znaczniki skarbów, o które walczą gracze. Kosztowności do ich stworzenia znajdziemy w ofercie wielu firmy, a dziś przyjrzymy się jednej z takich propozycji – zestawowi Treasure Chests od polskiego Kromlecha.

Dunkeldorf - Martha the Ogre Mercenary

Dziś na łamach mojego bloga Danse Macabre (i gościnnie na The Node – przyp. Sarmor) zapraszam do lektury recenzji modelu Martha the Ogre Mercenary od firmy Dunkeldorf Miniatures, który otrzymałem wraz z innymi modelami ufundowanymi w czasie kickstarterowej zbiórki The Kingpin of Dunkeldorf.

North Star - Oathmark Revenant Infantry

W ostatnim październikowym tekście tego roku powracam do straszydeł, a zarazem kontynuuję temat modeli do Oathmarka.

Trzon większości armii żywych trupów w grach fantasy tworzą bezmyślne zombie oraz uzbrojone w różnorodną broń szkielety. Joseph McCullough postanowił jednak pójść nieco inną drogą i oprócz kościotrupów armię nieumarłych oparł na revenantach, ożywieńcach o całkiem dobrze zachowanych ciałach i umysłach. Pewien czas po wydaniu podręcznika z ich zasadami North Stary wypuścił plastikowe figurki tych stworów, czyli zestaw Revenant Infantry, któremu się dziś przyjrzymy (a konkretniej pojedynczej ramce z tego pudełka).

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes