logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Warhead Studio - Mały drewniany dom

Na początku maja na łamach bloga Danse Macabre opublikowałem recenzję zestawu Drewniana palisada od wrocławskiej firmy Warhead Studio, a dziś zaprezentuję Wam kolejną makietę od tego producenta – Mały drewniany dom.

Opisywany zestaw otrzymałem zapakowany w kartonowe pudełko, które z dwóch stron opieczętowano czarno-białymi ulotkami z informacjami na temat Warhead Studio.

Sama makieta małego drewnianego domu odlana została w szarej żywicy i składa się z 8 elementów. Jakość odlewów jest dobra, choć miejscami musiałem usunąć nadlewki i wystające bąble żywicy. Zauważyłem także kilka śladów po pęcherzach powietrza. Na szczęście nie jest to nic, czego nie dałoby się usunąć nożem modelarskim lub zaszpachlować.

Elementy są dość dobrze spasowane do siebie, ale jak zauważycie na zdjęciach, w kilku miejscach nie obędzie się bez szpachli.

Gdy zapowiadałem recenzję modeli od Warhead Studio, pytaliście, jak makiety wypadają na tle zestawów od innych producentów. W swojej kolekcji nie posiadam zbyt dużo żywicznych budynków. Gdybym jednak miał porównywać omawianą makietę z innymi, które posiadam, to moim zdaniem mały drewniany dom od Warhead Studio ustępuje nieco jakością zestawowi Merchant's House Kit od Mini Monsters zarówno pod względem ostrości rzeźby, jak i odlewu. Największą różnicę widać w jakości kamienia, nad rzeźbą którego Warhead Studio mogłoby jeszcze popracować.

Mimo to oba budynki powinny dobrze ze sobą współgrać na stole, a jeśli gracie w gry historyczne lub fantasy – na przykład w wariant Warheim Fantasy Skirmish rozgrywany poza murami – to mały drewniany dom z pewnością jest wart rozważenia. Na moim wiejskim stole znajdzie się z pewnością.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes