logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Tereny do Gier - Pruski dom II

Dziś na bloga Danse Macabre (i gościnnie na TheNode) przygotowałem dla Was recenzję kolejnego budynku od Terenów do Gier. Do tej pory zaprezentowałem spichlerz oraz oborę, a teraz przyszła kolej na pruski dom (a konkretniej drugi wariant).

Jak sama nazwa wskazuje, model przedstawia średniowieczny dom w pruskim stylu. Zamknięta makieta, wykonana w skali 28 mm, ma 12 cm szerokości, 16 cm długości i 11 cm wysokości.

Prezentowany tutaj egzemplarz przeznaczony jest do samodzielnego sklejenia oraz pomalowania. Choć zestaw nie zawiera instrukcji, to złożenie modelu jest proste – przy czym istnieje pewna dowolność w układaniu przeciwległych ścian, dzięki czemu po zakupie kilku egzemplarzy można złożyć różniące się od siebie domy. Budynek posiada zdejmowany dach, co pozwala umieścić wewnątrz modele, jednak ja na własne potrzeby postanowiłem skleić budynek w jedną całość.

Dom zamierzam wykorzystać w czasie rozgrywek Warheim Fantasy Skirmish, jednak z powodzeniem można go użyć w dowolnej grze fantasy lub historycznej (osadzonej w średniowieczu lub później).

Makiety będę używał do rozgrywania potyczek poza murami, gdzie z założenia nie wchodzi się do wnętrza budynków. Fakt, że wykonaną ją w skali 28 mm, ma dla mnie dodatkową wartość, bowiem budynek jest ładnym tłem dla modeli. Jednocześnie jest na tyle zwarty, że nie dominuje pola bitwy.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes