logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Tereny do Gier - Pruski dom I

Dziś na łamy bloga Danse Macabre (i gościnnie na The Node) przygotowałem dla Was recenzję kolejnego pruskiego budynku od firmy Tereny do Gier. Dotychczas opisałem już trzy makiety z tej serii – spichlerz, oborę i dom II – a dziś przyszła kolej na pierwszy wzór domu.

Jak łatwo się domyślić, model przedstawia średniowieczny dom, który mógł stać w pruskiej wiosce. Omawiany wariant został wykonany w skali 28 mm i jest przeznaczony do samodzielnego sklejenia i pomalowania. Choć zestaw nie zawiera instrukcji, to złożenie domu jest proste. Istnieje też pewna dowolność w układaniu przeciwległych ścian, dzięki czemu posiadając więcej egzemplarzy, można złożyć różniące się od siebie budynki.

Gotowa, zamknięta makieta ma szerokość 9 cm, długości 16 cm oraz wysokości 9 cm przedstawia średniowieczny dom, który mógł stać w pruskiej wiosce.

Budynek ma zdejmowany dach, który pozwala umieścić wewnątrz modele – jednak ja na własne potrzeby postanowiłem skleić budynek w jedną całość.

Dom zamierzam wykorzystać w czasie rozgrywek w Warheim Fantasy Skirmish do rozgrywania scenariuszy poza murami, jednak można go z powodzeniem użyć w dowolnej grze fantasy lub historycznej (osadzonej w średniowieczu lub później).

Makiety będę używał do rozgrywania potyczek poza murami, gdzie z założenia nie wchodzi się do wnętrza budynków. Fakt, że wykonano ją w skali 28 mm, ma dla mnie dodatkową wartość: dom jest ładnym tłem dla modeli, a jednocześnie jest zwarty i nie dominuje pola bitwy.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes