logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Tereny do Gier - Gospoda

Dziś na bloga Danse Macabre (i gościnnie na TheNode.pl) przygotowałem dla Was recenzję kolejnej makiety od firmy Tereny do Gier. Wcześniej omówiłem już trzy różnie pruskie domy, oborę i spichlerz, a dziś przyszła kolej na gospodę.

Budynek utrzymany jest w skali 28 mm, a prezentowany poniżej egzemplarz przeznaczony jest do samodzielnego sklejenia oraz pomalowania. Zestaw nie zawiera instrukcji, ale mimo to złożenie modelu jest proste. Istnieje też pewna dowolność w układaniu przeciwległych ścian, dzięki czemu mając więcej egzemplarzy, można złożyć na różniące się od siebie budynki.

Dach gospody może być zdejmowany, co pozwoli umieścić wewnątrz modele – jednak ja na własne potrzeby postanowiłem skleić budynek w jedną całość.

Partia, do której należał mój budynek gospody, posiadała jedną wadę, mianowicie pierwsza warstwa dachu zostawał wypalona na zbyt cienkiej płytce HDF, co oznaczało konieczność usunięcia wystających ponad poziom płytki zębów. Nie było to trudne zadanie, jednak powiadomiłem o tym ekipę z Tereny to Gier i pewnie już naprawili dostępne w sklepie zestawy.

Tradycyjnie zamierzam wykorzystać gospodę podczas rozgrywek w Warheim Fantasy Skirmish, jednak makiety z powodzeniem można użyć w dowolnej grze fantasy lub historycznej (o ile rozgrywa się w średniowieczu lub później).

Makiety będę używał do rozgrywania potyczek poza murami, gdzie z założenia nie wchodzi się do wnętrza budynków. To, że wykonano ją w skali 28 mm, ma dla mnie dodatkową wartość, bowiem makieta jest ładnym tłem dla modeli, a jednocześnie jest na tyle zwarta, że nie dominuje pola bitwy.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes