logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Malowanie krok po kroku - Nocny Goblin

Nocne gobliny - ich malowanie to koszmar każdego gracza Orków i Goblinów z Warhammera Fantasy Battles. Niskie statystyki i koszt punktowy sprawiają, że wystawia się je do bitwy w ogromnych ilościach, a to niesie za sobą konieczność pomalowania tej hordy pokrak. Dziś pokażę, jak w krótkim czasie i małym nakładem pracy uzyskać modele, które mniej wybredny esteta uzna za przyzwoicie pomalowane. Zapraszam do lektury.

 

Przygotowania

Do pomalowania tego modelu użyłem następujących kolorów farb (nazwy z palety Games Workshop):

  • Chaos Black
  • Dark Angels Green
  • Goblin Green
  • Scorched Brown
  • Bubonic Brown
  • Bleached Bone
  • Red Gore
  • Blood Red
  • Boltgun Metal
  • Mithril Silver
  • Badab Black wash
  • Griphonne Sepia wash

Malowanie

Pracę zacząłem od nałożenia czarnego podkładu (Chaos Black, nakładany pędzelkiem).

Skóra

Malowanie skóry zacząłem od położenia 2 cienkich warstw farby Dark Angels Green.

Kolejnym krokiem było nałożenie na niemal całą powierzchnię mieszanki Dark Angels Green i Goblin Green (1:1). Czysty Dark Angels Green pozostawiłem jedynie w najgłębszych miejscach.

Na miejsca bardziej wystające (nos, usta, łuki brwiowe, palce i ramię) nałożyłem czysty Goblin Green.

Przy użyciu rozwodnionej farby Dark Angels Green wykonałem laserunek (wash) całej powierzchni skóry - pogłębiło to kontrast i wygładziło przejścia między odcieniami.

Ostatnim etapem malowania skóry było dodanie końcowych rozjaśnień (na nosie, ustach, kościach policzkowych, łuku brwiowym i palcach) z mieszanki Goblin Green i Bleached Bone (1:1).

Szata i drzewiec włóczni

Szatę mojego Nocnego Goblina pomalowałem na kolor podobny do naturalnego lnu. Jako bazowy kolor wybrałem ciemny brąz - Scorched Brown. W tym samym czasie malowałem włócznię i zęby Zielonoskórego.

Pierwsze rozjaśnienie wykonałem kolorem Bubonic Brown. Pędzel kierowałem zawsze zgodnie z kierunkiem fałd, pozostawiając najgłębsze miejsca niepomalowane. Drzewiec rozjaśniałem, malując krótkimi pionowymi pociągnięciami, co wystarczająco imituje drewno.

W analogiczny sposób wykonałem rozjaśnienie Bleached Bone.

Jak łatwo zauważyć, przejścia między kolorami są bardzo widoczne i nieestetyczne, dlatego użyłem washa Griphonne Sepia, by je wygładzić.

Po wyschnięciu laserunku ponownie wykonałem rozjaśnienia kolorem Bleached Bone. Pomalowałem również sznurek mocujący grot włóczni (przykładałem do wystających linii bok pędzelka, aby farba nie dostała się w zagłębienia).

Metal

Malowanie grotu włóczni i okucia tarczy zacząłem od nałożenia farby Boltgun Metal.

Następnie rozjaśniłem krawędzie kolorem Mithril Silver (na grocie jest to poszarpana linia imitująca prymitywnie ostrzone narzędzie).

Kolejnym krokiem było przyciemnienie metalu za pomocą washa Badab Black.

Na koniec ponownie rozjaśniłem krawędzie farbą w kolorze Mithril Silver.

Detale

Księżyc na tarczy oraz sznur przewiązany w pasie Nocnego Goblina pomalowałem kolorem Red Gore.

Następnie rozjaśniłem te elementy farbą Blood Red (pozostawiając Red Gore w zagłębieniach). Model uznałem za skończony.

Model otrzyma jeszcze podstawkę nawiązującą do klimatu goblińskich jaskiń, a jej wykonanie opiszę w osobnym artykule. Zapraszam do komentowania i dzielenia się na forum efektami własnej pracy!

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes