logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Army Painter - Markerlight i Targetlock

Jak szanowne państwo-draństwo dawno już zauważyło, lubię gadżety, więc kiedy badjaq na swoim blogu Brothers at War napisał o laserowych wskaźnikach od Army Painter czym prędzej przeczesałem odmęty internetu i z pomocą wujka Google namierzyłem sklep internetowy, w którym zamówiłem wskaźniki.

Na dostawę przyszło mi trochę poczekać, bowiem premiera wskaźników miała miejsce dopiero pod koniec listopada.

W dobrze zabezpieczonej przesyłce otrzymałem między innymi dwa laserowe wskaźniki Laser Pointer - Markerlight oraz Laser Line - Targetlock, oba zapakowane w plastikowe blistry. Wewnątrz plastikowych opakowań oprócz laserowych wskaźników znajdowały się także ulotki z wszelkimi niezbędnymi informacjami i ostrzeżeniami oraz przykładami zastosowania.

Przed pierwszym użyciem należało rozkręcić wskaźniki i usunąć z baterii izolację uniemożliwiającą przypadkowe włączenie w trakcie transportu.

Wskaźniki są dobrze widoczne zarówno w świetle słonecznym, jak i przy sztucznym oświetleniu. Poniższe zdjęcia wykonałem w świetle dwóch halogenowych żarówek o mocy 150 W, a delikatne rozmycie wskaźników widoczne na fotografii wynika jedynie z drżenia ręki.

Poniżej możecie obejrzeć także fotografie producenta, który zamieścił na zdjęciach przykłady wykorzystania wskaźników.

Jestem zadowolony z zakupu laserowych wskaźników od Army Paintera, tym bardziej, że o ile z nabyciem odpowiednika dla Laser Pointer - Markerlight nie ma większego problemu, to nigdzie nie znalazłem alternatywy dla Laser Line - Targetlock.

Jakość wykonania wskaźników jest dobra, światło lasera jest dobrze widoczne nawet przy silnym oświetleniu, a linia generowana przez Laser Line - Targetlock z powodzeniem obejmuje swym zasięgiem przekątną stołu bitewnego o wymiarach 120 x 120 cm.

Nowe gadżety z pewnością znajdą zastosowanie podczas rozgrywek w Warheim FS. Większe zastosowanie przewiduję dla Laser Line - Targetlock: linia generowana przez wskaźnik będzie szczególnie użyteczna przy określaniu pola widzenia jednostek strzelających i rzucających zaklęcie. Z kolei Laser Pointer - Markerlight będzie spełniał swe podstawowe zadanie, czyli określał, czy dany model widzi modele przeciwnika.

I choć w ferworze walki może kusić, to szanowne państwo-draństwo zechce wysłuchać ostrzeżenia widocznego na zdjęciu poniżej Żebraka i powstrzyma się od świecenia laserem po oczach przeciwników oraz własnych.

Komentarze   

#1 blackout_sys 2014-12-19 18:10
TARGETLOCK zamówiony :) Długo czekałem na taki gadżet w przystępnej cenie. Dzięki za tę reckę!
Cytować

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes