logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Dipping - malowanie przy użyciu bejcy

Dippping / bejcowanie - to technika "malarska", która ma tylu zwolenników, co przeciwników. Jednak większość graczy (głównie WFB) z pewnością myślała o tym, by szybko pomalować swoją armię na poziom "solidny TT" w krótkim czasie. W tym artykule opisuję, jak zdipować figurkę, by nie wyglądała na oblepioną błotem, lecz godnie prezentowała się na polu bitwy.

 

Przygotowania

Do wykonania dippingu potrzebne będą:

  • figurka,
  • farbki,
  • akrylowa lakierobejca (polecam Sadolin),
  • lakier matowy w sprayu/pędzelku.

Wykonanie

Bierzemy nasz model, kładziemy biały podkład i malujemy na podstawowe kolory. Ponieważ zaoszczędzimy dużo czasu na cieniowaniu, możemy postarać się pomalować jak najwięcej detali.

Używając cążek/pęsety/kombinerek chwytamy model za podstawkę i wkładamy do lekko rozcieńczonej bejcy (ilość wody trzeba niestety dobrać doświadczalnie)

Odchodzimy w miejsce, gdzie możemy rozchlapać farbę bez ryzyka poplamienia otoczenia, i energicznymi ruchami strzepujemy nadmiar bejcy z figurki.

Odstawiamy model do wyschnięcia.

Spryskujemy wyschnięty model matowym lakierem i gotowe :)

W krótkim czasie uzyskamy ładnie wyglądający spójny oddział gotowy do walki. :)

Mam nadzieję że przynajmniej dla części graczy ten tutorial okaże się przydatny. Dziękuję za wytrwałość i zapraszam do oceniania.

Uwagi

Jeżeli nie znajdziemy bejcy w satysfakcjonującym nas kolorze, możemy zrobić ją sami. Wystarczy bezbarwny lakier akrylowy i akrylowy pigment (do kupienia w dowolnym sklepie budowlanym). Dzięki tej metodzie uzyskałem niebieską bejcę, której użyłem na armii nekronów.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes