logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 7 lutego 2016

Witam Was w styczniowo-lutowym wydaniu Niszowej Niedzieli. Dziś czeka na Was solidna dawka figurkowych nowości w różnych smakach. Coś dla siebie znajdą miłośnicy sci-fi, post-apo, mniej lub bardziej typowego fantasy, II wojny światowej (w wydaniu zwykłym i alternatywnym), a także... pancerników. O co chodzi z „pancernikami”? Dowiecie się, zaglądając poniżej!

 

26 stycznia

Dzisiejsze zestawienie zaczynamy od polskiego akcentu – parającego się kradzieżą niziołka od Spellcrow.

A teraz wybierzmy się za ocean. Po świątecznej przerwie  w sklepie Khurasan Miniatures zaczęły się pojawiać nowe pozycje, a wśród nich pancerniki-rewolwerowcy!

27 stycznia

Kolejnym z nowych produktów od Khurasan Miniatures są pasożyty kosmicznych demonów, czyli „wcale nie Ksenomorfów”.

Firma Ramshackle Games, której postapokaliptyczne figurki opisywaliśmy dawno temu, rozpoczęła zbiórkę funduszy na produkcję zestawu oldschoolowych mutantów fantasy nawiązujących do czasów 3 edycji WFB.

30 stycznia

A skoro już wspomnieliśmy o post-apo... ThunderChild Miniatures poszerzyło swoją ofertę modeli do własnej gry Wasteman o cztery startery i kilka mniejszych zestawów. Figurki może nie są najwyższej klasy (choć kilka jest niczego sobie), ale zwracają uwagę swoją odjechaną stylistyką.

1 lutego

Kolejną ciekawą zapowiedzią od Spellcrow są budynki do gier s-f. Miłośnicy Umbry Turris nie muszą się jednak obawiać, że ich ulubiona gra będzie zaniedbywana – konstrukcja z Mrocznego Miasta również ma się pojawić.

2 lutego

Jakby na potwierdzenie tego, że UT nie zejdzie na dalszy plan, następnego dnia w sklepie pojawił się niziołek z prosiakiem.

3 lutego

Wśród rzeźb skończonych niedawno przez Keva White'a pojawił się widoczny poniżej potężny wojownik, który idealnie nada się na towarzysza wyprawy do zamarzniętego miasta.

Prezentując swoje plany na najbliższy rok, twórcy Flames of War zdradzili, że zabiorą się wreszcie za wojnę na Pacyfiku. Niedawno na blogu Behind Enemy Lines pojawiły się informacje o zasadach sił japońskich, a także zdjęcia nowych modeli: czołgów pływających Ka-Mi, tankietek Te-Ke oraz dział samobieżnych Ho-Ni i Ho-Ro.

Flytrap Factory rozpoczyna prace nad linią modeli fantasy w klimatach bliskowschodnich. Czy nazwa serii nie przywodzi Wam na myśl pewnej wydanej niedawno gry?

4 lutego

Wróćmy do dzieł Keva White'a. Na początku tego roku rozpoczął on prace nad dynamiczną figurką młodej dziewczyny, która wcale nie była inspirowana żadną postacią z najnowszych Gwiezdnych Wojen (a przynajmniej tak twierdzi sam autor). Teraz okazało się, że model ma też dwa inne warianty – jeden możecie zobaczyć poniżej, a drugi póki co pozostaje nieznany.

W zeszłym roku donosiłem o organizowanej przez Deraj Studios zbiórce na figurki w klimatach „słowiańskiego fantasy”. Teraz Smok Sculptures zaprezentowało film pokazujący jeden z najciekawszych modeli – Babę Jagę.

Dzisiejsze zestawienie zakończymy prototypem z czasów II wojny światowej: oto przygotowywana przez Heer46 wieżyczka Kubelblitz, samobieżnego działa przeciwlotniczego na podwoziu Pzkpfw IV.

I to by było na tyle. Do zobaczenia!

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes