logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 17 kwietnia 2016

Spis treści

Witam po raz kolejny w podwójnej dawce Niszowej Niedzieli! Dziś pośród nowości, które przykuły uwagę moją i Zenona, widać delikatną dominację klimatów fantasy w mniej lub bardziej klasycznym wydaniu. Mimo to coś dla siebie znajdą też fani horroru, science fiction, a także II wojny światowej oraz XVII wieku. Zapraszam do lektury!

 

 

22 marca

To zestawienie zaczniemy od elementu terenowego. Polska firma Puppets War, która specjalizuje się w 28 mm modelach sci-fi, wypuściła miniaturową wersję stalingradzkiej Fontanny Barmalej, znanej ze zdjęć Emmanuiła Jewzierichina czy choćby z filmu Wróg u bram.

23 marca

Nieznana mi dotąd firma Warhansa pokazała na swojej stronie na FB zdjęcie, które może zaciekawić miłośników post-apo...

25 marca

W sklepie polskiej firmy Hexy pojawiły się trzy nowe modele z uniwersum Star Scrappers: roboty Oddgrabber, Drollo i Robuster. O jednym z nich niedługo będziecie mogli przeczytać na naszych łamach.

Z kolei Dark Sword Miniatures poszerzyło swoją ofertę o dziewięć nowych modeli fantasy, z których moim zdaniem najciekawszy jest Book Wyrm stworzony na podstawie ilustracji Tony'ego DiTerlizzi.

26 marca

Zvezda konsekwentnie wypuszcza modele zapowiedziane w tegorocznym katalogu. Po SU-100 przyszedł czas na SU-152.

28 marca

Pora na pierwszą kampanię crowdfundingową w dzisiejszym zestawieniu. 28 marca pomyślnie zakończono zbiórkę na modele wyznawców Seta, potwornej amfisbeny pilnującej wielkiego rubinu oraz trójki śmiałków, którzy tenże kamień chcą wykraść. Kto nie załapał się na kampanię, będzie mógł kupić modele w sklepie Dark Fable Miniatures.

31 marca

W ramach drugiej z prezentowanych dziś kampanii zbierano środki na wydanie gotowych elementów, które pozwolą budować modularne zamki o różnym stopniu skomplikowania. Choć taka przyjemność nie należy do tanich – na przykład sanktuarium maga kosztowało 460$ – to gotowe konstrukcję są imponujące.

3 kwietnia

Przy okazji IV Międzynarodowych Mistrzostw Ogniem i Mieczem firma Wargamer zaprezentowała prototypy figurek do swojej nowej gry – AD 1666, czyli skirmisha 28 mm, którego akcja również toczy się w czasach znanych z trylogii Sienkiewicza.

A teraz pora przekazać pałeczkę Zenonowi, który na następnej stronie zebrał nowości z 4–17 kwietnia.


4 kwietnia

CMoN – Wszystkich entuzjastów Rum&Bones powinien zadowolić fakt pojawienia się na Kickstarterze kampanii, której celem jest rozszerzenie gry planszowej – szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że światło dzienne ujrzy cała masa ryboludzi.

5 kwietnia

Mantic – Mantic wydał kolejną frakcję do Kings of War. Tym razem mamy do czynienia z Siłami Natury, pośród których znajdziemy między innymi ogniste salamandry, kolejnych już w tym zestawieniu ryboludzi oraz całkiem przyzwoite modele centaurów.

 

Wyrd – Co prawda trudno znaleźć entuzjastów statycznych modeli, jednak nadchodzące reporterki od Wyrda zapowiadają się naprawdę obiecująco.

7 kwietnia

Diego Serrate Pinilla – Jeśli brakuje Wam klimatycznych modeli rodem z lat osiemdziesiątych, to właśnie macie Kickstartera dla siebie. W ramach kampanii traficie na wielu wyznawców mrocznych potęg oraz demony – również te bardziej zapomniane.

9 kwietnia

CMoN – Kolejny miesiąc to kolejne nowości do Dark Age. Tym razem poza poprawnym inkwizytorem trudno jednak znaleźć coś szczególnego.

10 kwietnia

Vesper-On Games – Twórcy Carnevale, skirmisha utrzymanego w konwencji horroru, kończą swoją działalność. Firma szuka obecnie zainteresowanych, którzy nabyliby IP, maszyny do produkcji modeli oraz same figurki.

11 kwietnia

Privateer Press – Giganci rynku gier bitewnych zazwyczaj nie pojawiają się w zestawieniach Niszowej Niedzieli. Tym razem musiałem jednak zrobić wyjątek. Wszystko to za sprawą nadciągającej trzeciej edycji Warmachine i Hordes. Razem z nowymi zasadami dostaniemy również odświeżone startery z nowymi warcasterami/warlockami.

12 kwietnia

Steamforged Games – Jeśli nie jest Wam obcy fenomen gry Dark Souls, to zapewne tak jak ja tylko czekaliście, aż ktoś zdecyduje się przenieść to uniwersum na nasze stoły. Jedyne, co wiadomo na chwilę obecną, to fakt, że będziemy mieć do czynienia z grą planszową. Dodatkowo zawita w niej najbardziej charakterystyczny duet serii: Ornstein i Smough.

16 kwietnia

CMoN – Na koniec, dla wszystkich entuzjastów gier nawiązujących stylistyką do Konfrontacji (oraz Sióstr Sigmara ze starego, dobrego przeklętego miasta), kilka nowości do Wrath of Kings.

I na tym kończymy. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes