logotype

Modelarska Mobilizacja VI - etap 4

Spis treści

Wczoraj zakończył się 4 etap, a wraz z nim cała VI edycja Modelarskiej Mobilizacji. Do końca wytrwała większość uczestników, choć nie wszystkim udało się zrealizować plan w całości. Które projekty zostały doprowadzone do końca? Jakie modele zostały złożone i pomalowane w ramach konkursu? Dowiecie się tego z końcowych raportów zamieszczonych poniżej.

 

AWu

W tej turze skończyłem 4 modele: Nicodema, zombie prostytutkę, punk zombie i zombie psa. Prace nad kolejnymi posuwają się powoli i nie ma spektakularnych przeskoków, za to dwie niespodzianki w bonusie.

3 elementy terenu inspirowane Malifaux w klimacie pole dyń i 6 mocno przeciętnych zombich Wargames Factory, które będą proksowac Mindless Zombies. W pierwszej dużej grze okazało się, że Mindless Zombies to modele niezbędne Nicodemowi, a w grze dość bezużyteczne (robią za chodzące body countery), bardzo drogie (jeśli chodzi o modele), a wizualnie dyskusyjne. Przypadkiem w ręce wpadł mi zestaw z Wargames Factory (dość słaby, ale spełnia zadanie). Te 6 zombie zrobiłem na szybko – bardzo niechlujne malowanie table top i 3 kapelusiki dość słabo dopasowane. Kolejna 6 będzie mocniej skonwertowana, ale już na MM się nie załapie (a w ostatniej grze potrzebowałem 7 sztuk).

Później udało się pomalować również psa i dwóch kolejnych zombie punków.

Tak prezentują się wszystkie modele skończone w ramach konkursu...

...a poniżej widać figurki zgłoszone, ale nie skończone.

blackout_sys

Wiem już, że nie dam rady dokończyć tego, co zacząłem w tej MM. Jestem fanboyem Mantica, więc nie chcę na szybkości kończyć tych modeli, byle się wyrobić. Obiecuję zapodać fotki dokończonych modeli już poza MM. :)

Co zrobiłem:

- Kotki są prawie skończone - pozostało mi porozjaśniać uprzęże;

- Piechota ma skończone niebieskie szaty, zakonnice mają metal na naginatach, kilku mieczników ma zaczęty metal, podobnie dyktator;

- Gryf jest w dużej mierze zrobiony - pozostała uprząż i metale na jeźdźcu plus podstawka;

- Anioły mają zaczęte złoto (zwashowane) i srebrne wstawki. Zrobione mają skrzydła i płomienne miecze plus podstawki;

- Podstawki na oddziały są w zasadzie zrobione. Po doklejeniu modeli dojdzie jeszcze trawka i woda w strumyku.

Dziękuję jak zwykle portalowi TheNode za zorganizowanie konkursu i mobilizację do pracy, a pozostałym uczestnikom za współudział i mobilizację waszymi postępami.

Komentarze   
#1 Crabsy 2015-10-13 09:10
Bardzo fajny Lynch wyszedł :) no i zazdroszczę Johanny ;)
Podaba mi się jeszcze gryf a Chadeki już w ogóle niszczą system :)
Cytować
#2 psborsuk 2015-10-13 18:41
Jako że swoją notatkę pisałem wczoraj za dziesięć ósma, i nie wszystko się w niej znalazło z tego, co chciałem, pragnę podziękować Sarmorowi za zorganizowanie konkursu, pomoc przy ogarnianiu fotek i zmotywowaniu mnie do skończenia całej awangardy, a wszystkim uczestnikom za ciekawe wpisy. Do następnej edycji!
Cytować
#3 blackout_sys 2015-10-14 11:19
Po domalowaniu tałatajstwa z tej Mobilizacji, planuję pomaziać moją flotyllę do Armady, a następnie trochę w makiety wejść. Może jakaś Makieciarska Mobilizacja na TheNode? :)
Cytować
#4 Foalooke 2015-10-14 16:37
To na następną ja też się zapisuję :)
Cytować
#5 psborsuk 2015-10-15 14:12
Blackout_sys, o ile pamiętam regulamin, to można wykonywać nie tylko figurki, ale również tereny. A pomysł jest dobry, może bym w końcu skończył moją bazę do Epica ;)
Cytować
#6 Sarmor 2015-10-16 20:36
Jak słusznie zauważył psborsuk, Makieciarska Mobilizacja nie jest nam potrzebna, bo w zwykłym MM dopuszczamy robienie makiet. Chyba że życzycie sobie edycję tematyczną (ale to może niektórych zniechęcić).

Jeśli chodzi o kolejną edycję, to wolałbym z nią nieco poczekać, a w międzyczasie zrobić drugą edycję innego konkursu. ;)
Cytować
#7 blackout_sys 2015-10-17 12:22
Czyżby opowiadanie? Może tym razem uda mi się nie nawalić :)
Cytować
2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes