logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 22 marca 2015

Po miesięcznej przerwie przyszedł czas, abym to ja przygotował Niszową Niedzielę. I choć ostatnio odnoszę wrażenie, że na portalach, które na bieżąco informują o nowościach planszówkowo-bitewnych, wpisów jest jakby nieco mniej, to podczas ostatnich dwóch tygodni nie zabrakło ciekawych produktów i zapowiedzi. Nie ucierpiała także ich różnorodność, o czym niech świadczy dzisiejszy wybór.

 

9 marca

Mój ulubiony producent żywych trupów, Studio Miniatures, przygotowuje pierwsze figurki z serii Medieval Mayhem przedstawiające pracowników parku rozrywki, którego motywem przewodnim jest średniowiecze. Jeden z zaprezentowanych niedawno modeli przedstawia króla – choć nie wiem czyjego, bo ja na niego na pewno nie głosowałem.

10 marca

W jednym z poprzednich zestawień pokazywałem zdjęcia wstępnych rzeźb nowego, plastikowego zestawu piechoty niemieckiej od Warlord Games. Teraz można także zobaczyć sklejone modele. Choć zbyt długa broń nadal nieco razi, zaczynam żałować, że kupiłem wcześniejszy zestaw.

Pasjonatów I wojny światowej może natomiast zainteresować kampania crowdfundingowa Wings of Glory. Sam nigdy szczególnie nie interesowałem się tą grą, ale obok modeli olbrzymich bombowców z tego okresu nie potrafię przejść obojętnie.

15 mm figurki fantasy nie są może szczególnie popularne w naszym kraju, ale gdyby ktoś chciał miasteczko w tej skali, to niech zastanowi się nad przecudnymi budynkami od 15mm.co.uk.

12 marca

Black Grom Studio przygotowało bardzo ładną (i wcale nie drogą) matę dla wszystkich miłośników desantów z morza, którym brakuje sił na budowę własnej plaży.

Kolejna kampania na Kickstarterze, jakiej się dziś przyjrzymy, to zbiórka na grę planszową Ghostbusters. Jak to bywa w przypadku kultowych licencji, zakończyła się wielkim sukcesem – zebrano kwotę sześciokrotnie większą od minimalnej i znacznie zwiększono liczbę przygotowywanych figurek. Niestety, choć potwory są wzięte żywcem z filmów i serialu animowanego, to samych Pogromców narysowano od nowa i próżno wśród modeli szukać miniaturowego Billa Murraya czy Dana Aykroyda.

13 marca

Dla tych, którzy preferują bardziej apokaliptyczne wizje inwazji z zaświatów, Khurasan Miniatures przygotowało nową serię Apoc666. Na obecną chwilę znajdziemy w niej Pana Ciemności oraz 4 typy jego sług.

16 marca

Drugim z zaprezentowanych ostatnio modeli z serii Medieval Mayhem jest giermek. Brakuje mu jednak kokosa... Widocznie jaskółki nie są wcale tak silne, jak twierdzą niektórzy...

18 marca

Pora na obowiązkową (no, prawie) zapowiedź od Hasslefree Miniatures. Tym razem jest to ciężkozbrojny wojownik z wielkim toporem, którym potrafi wcale nieźle wywijać.

Wróćmy do tematu gier planszowo-figurkowych na podstawie kultowych filmów: Fantasy Flight Games przygotowuje kolejne zestawy do Star Wars: Imperial Assault, dzięki którym na stołach zagoszczą C3PO, R2D2, Kayn Somos oraz Boba Fett.

19 marca

Potrzebny Wam łowca dużej zwierzyny? Pomyślcie o zatrudnieniu Jeremiasza Smazxa od Olde World Miniatures.

20 marca

Powróćmy na chwilę do nowych rzeźb Keva White'a. Oto współczesna czarodziejka, póki co jeszcze bezimienna.

Dzisiejsze zestawienie zakończymy trzecią zbiórką, tym razem od Mantica, który szykuje nam kolejne rozszerzenie gry Deadzone. Jeśli kampania się powiedzie, w grze pojawią się kosmiczne szczury oraz zwiadowcy frakcji Enforcers (znacznie fajniejsi od swoich opancerzonych kolegów).

Dziękuję za uwagę i zapraszam za dwa tygodnie na kolejne subiektywne zestawienie nowości.

Dodaj komentarz
Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2021, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes