logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Zvezda - zapowiedzi na 2022

Wczoraj na swoim profilu na VKontakte Zvezda udostępniła nowiutki katalog z zapowiedziami na rok 2022. Większość z nich to pojazdy lądowe w skali 1/35 i samoloty w 1/48 oraz 1/144, których raczej nie użyjemy na naszych miniaturowych polach bitew, ale pośród nowości jest też kilka propozycji dla grających w skalach 1/100 i 1/72. Zapraszam zatem na krótki przegląd z moim komentarzem.

Niszowa Niedziela - 9 maja 2021

Równo dziesięć lat i jeden dzień temu opublikowałem pierwsze wydanie Niszowej Niedzieli – a dziś zgodnie z zapowiedzią zapraszam na ostatni odcinek serii. Zebrałem w nim niemal 40 figurkowych nowości i zapowiedzi z ostatnich dwóch tygodni, a wśród nich znajdziecie pracowitą goblińską ekipą remontową, postaci z tak zwanego Mignolaverse, amerykańskich marines z II wojny światowej i wojny wietnamskiej, szkockie skrzaty gotowe na walkę z koboldami, pierwszy (mini)dodatek do Stargrave, plastikowych kowbojów, starożytnych mieszkańców Indii, nietypowe wersje czołgu Churchill AVRE, a nawet człowieka-kaktusa. Miłej lektury!

Niszowa Niedziela - 12 kwietnia 2021

Witam w kolejnym subiektywnym przeglądzie figurkowych nowości i zapowiedzi! Zaraz po świętach Wielkiejnocy ruszył Nickstarter (czyli przedsprzedaż) zasad i figurek do Stargrave, na które – nie będę ukrywał – mocno się nakręciłem. W takiej sytuacji przygotujcie się na porcję wzmianek o tym systemie, choć ograniczyłem się tylko do czterech, by Was nie zanudzić. A awanturników przemierzających wyniszczony wojną kosmos znajdziecie poniżej między innymi dość szeroki wybór tematów historycznych (od średniowiecza po czasy całkiem współczesne), dwie dość odmienne pozycje z humanoidalnymi zwierzętami, garść klasycznych postaci i potworów fantasy, figurki w sam raz na dioramę dla fanów King Konga oraz czterech wyjętych spod prawa najemników z kultowego serialu. Miłej lektury!

Niszowa Niedziela - 28 marca 2021

Zmiana czasu tak zakręciła mi w głowie, że drugie marcowe wydanie Niszowej Niedzieli też zostało deczko przesunięte… Ale oto jest! A w niej ponad trzydzieści nowości i zapowiedzi, w tym kreskówkowi orkowie z bagien, wysoka wampirzyca, która ostatnio podbiła internety, planszówka z figurkami na podstawie mniej słynnego cyklu książek Andrzeja Sapkowskiego, przeurocze antropomorficzne pieski o zdolnościach magicznych, sadystyczni filmowi zabójcy z innego wymiaru, nowa gra solo w klimatach science fiction czy prototypowy niemiecki pojazd przeciwlotniczy. Życzę miłej lektury.

Niszowa Niedziela - 14 marca 2021

Witam w przeglądzie bitewniakowych nowości z pierwszych dwóch tygodni marca. Gwiazdą tego wydania zostało North Star Military Figures, które w ostatnich dniach zapowiedziało sporo ciekawych pozycji, w tym figurki do aż trzech gier Josepha McCullougha. Brytyjska firma zdominowała jednak tylko końcówkę tekstu, a oprócz jej produktów znajdziecie poniżej Sarmatów w mikroskali, enta gotowego na Boże Narodzenie, prototypowe niemieckie pojazdy z II wojny światowej, dieselpunkowe maszyny kroczące, żądnego przygód młodego krasnoluda, antagonistów z filmowych i telewizyjnych horrorów czy oldschoolowych ludzi-kameleonów. Miłej lektury!

Niszowa Niedziela - 28 lutego 2021

Witam serdecznie i zapraszam na przegląd bitewniakowych nowości i zapowiedzi z drugiej połowy równiutko podzielonego lutego. Zebrałem w nim ponad trzydzieści pozycji, wśród których znajdziecie pewnego popularnego pisarza fantasy (zaraz pod tym wstępem), siedmiu słynnych rewolwerowców, kawalerzystów dosiadających wyjątkowo nietypowych wierzchowców, mikroskopijnych hoplitów, piękny cmentarz, słynne Hueye, a także przedpremierowy rzut oka na podręcznik do nowej gry autora Frostgrave. Miłej lektury!

Niszowa Niedziela - 14 lutego 2021

Witam wszystkich miłośników bitewniaków w walentynkową niedzielę! Jeśli spodziewacie się zobaczyć poniżej jakieś figurkowe propozycje na to święto, to niestety muszę Was rozczarować – nie trafiłem na żadne tematyczne modele, a jedynie na kilka promocji (i reklamy czołgów Valentine). Mimo to mam nadzieję, że dzisiejsze zestawienie przypadnie Wam do gustu, a pośród zebranych poniżej 29 pozycji znajdziecie coś ciekawego. Na zachętę powiem Wam, że pośród nich są chociażby chińscy powstańcy, potwory z filmowych horrorów, słynny mag żyjący na przełomie XIX i XX wieku czy prześliczny statek kosmiczny z wnętrzem.

Niszowa Niedziela - 31 stycznia 2021

Witam wszystkich w ostatni dzień stycznia! W dzisiejszej odsłonie mojego subiektywnego przeglądu bitewniakowych nowości znajdziecie 10 pozycji historycznych i 18 19 fantastycznych. Te z pierwszej grupy skupiają się głównie na konfliktach XX-wiecznych (ale nie tylko tych najsłynniejszych), choć są wśród nich też wojska ze starożytności i średniowiecza. Jeśli zaś chodzi o szeroko rozumianą fantastykę, to mamy poniżej między innymi stwory z kultowej komputerowej strategii, zapowiedź nowej wersji dość uniwersalnych steampunkowych zasad, kontrowersyjne plastikowe krasnoludy czy postaci z horrorów pulpowo-lovecraftowskich i nieco bardziej klasycznych. Miłej lektury!

Niszowa Niedziela - 17 stycznia 2021

Podczas przygotowań drugiego tegorocznego wydania Niszowej Niedzieli nie mogłem już narzekać na brak materiału – ba, nawet odrzuciłem kilka zapisanych wcześniej nowości. Ostatecznie do zestawienia trafiło 30 najróżniejszych pozycji, wśród których znalazły się między innymi propozycje modeli aż do trzech gier ze stajni Specialist Games, potwory z kultowej serii horrorów zapoczątkowanej przez Clive'a Barkera, cztery scenariusze do gry w pojedynkę oraz słynny demon. Ciekawie prezentuje się również część historyczna, w której pojawiły się mniej znane konflikty takie jak wojna francusko-pruska czy rewolucja meksykańska. Miłej lektury!

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes