logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 23 czerwca 2019

Witam ponownie w nieco spóźnionym przeglądzie bitewniakowych nowości! Na sam początek lata rzeźbiarze i twórcy zasad przygotowali nam całkiem sporo atrakcji. Spośród nich wybrałem na dziś dwadzieścia jeden najróżniejszych pozycji historycznych i fantastycznych. W tej pierwszej kategorii wyjątkowo nie ma nic z II wojny światowej (choć w zestawieniu uwzględniłem jej mocno alternatywną wersję), jest za to silna reprezentacja XIX wieku wsparta Wielką wojną. Fantastyka tradycyjnie jest bardzo zróżnicowana – od małych wojsk wzorowanych na egipskiej mitologii, przez najróżniejsze postaci i potwory fantasy, po klimaty pulpowe.

Niszowa Niedziela - 9 czerwca 2019

Zapraszam na nowe, majowo-czerwcowe wydanie Niszowej Niedzieli – nieco spóźnione ze względu na mój udział w trzeciej edycji Gladiusa. W dzisiejszym przeglądzie chyba po raz pierwszym znalazła się równa liczba pozycji historycznych i fantastycznych. W ramach tych pierwszych cofniemy się do prehistorii, starożytności, połowy XVIII wieku i końcówki XIX, a także w czasy dwóch różnych XX-wiecznych konfliktów. Z kolei w ramach klimatów fantastycznych mamy sporą dawkę lovecraftowskich potworów, nietypowe mumie, figurkową wersję popularnej gry komputerowej i inteligentne owady.

Niszowa Niedziela - 26 maja 2019

Po ostatnim nieco skromniejszym wydaniu Niszowej Niedzieli przyszła pora na kolejne, punktualne i obszerniejsze! Poniżej zebrałem dwadzieścia jeden figurkowych nowości i zapowiedzi w różnych klimatach. Wśród pozycji fantastycznych znalazły się świetne pulpowe skarby, zdegenerowani mieszkańcy ruin (albo labiryntów dalekiej przyszłości?), uzbrojone hipopotamy, mniej i bardziej dziwaczne potwory, zagubione szmaciane zabawki czy powracające na rynek 10 mm wojska. Jeśli zaś chodzi o epoki historyczne, to tradycyjnie dominuje II wojna światowa – tym razem reprezentowana wyłącznie przez stronę niemiecką (w tym dwie konstrukcje Volkswagena) – ale pojawił się też dość rzadko prezentowany przeze mnie antyk. Miłej lektury!

Niszowa Niedziela - 12 maja 2019

Zapraszam na ciut spóźnione i dość skromne wydanie Niszowej Niedzieli. Zebrałem w nim tylko szesnaście pozycji, ale nie oznacza to wcale niższej różnorodności. Tradycyjnie przegląd zdominowało fantasy w najróżniejszych wydaniach: klasycznym, terenowym, wyspiarskim, komicznym, a nawet nieco erotycznym. Do tego dochodzą mieszkańcy odległych galaktyk, wszechstronne wielkie owady i wyjątkowo zróżnicowane pozycje historyczne – od starożytnej historii Chin, przez średniowieczne zmagania na naszym podwórko, po XX-wieczne konflikty w Europie, Indochinach i na Bliskim Wschodzie.

Niszowa Niedziela - 28 kwietnia 2019

Zapraszam na przedmajówkowe wydanie naszego codwutygodniowego przeglądu nowości. Znajdziecie w nim dziewiętnaście różnorodnych pozycji, w tym uzbrojonego po zęby niemieckiego weterana z frontu wschodniego, najsłynniejszą filmową wersję Jokera, inteligentne i wojownicze małpoludy, nieźle zarośniętego trolla, armię ożywionych posągów prosto z Chin, średniowiecznych wojów z Azji Środkowej i Skandynawii, miniaturowe zabudowania z terenów wiejskich i portowych czy wściekłą górę futra z wielkimi kłami i jeszcze większymi pazurami.

Niszowa Niedziela - 14 kwietnia 2019

W zeszłym tygodniu w Londynie odbyła się kolejna edycja słynnych targów bitewniakowych Salute, po której można by spodziewać się wysypu zapowiedzi i nowości. Ten jednak jakoś nie nastąpił, a przynajmniej ja go nie dostrzegłem. Nie znaczy to jednak, że brakowało materiału do dzisiejszego przeglądu! Bez trudu zebrałem dwadzieścia jeden różnych pozycji, w tym dwie zbiórki na oldschoolowe modele fantasy, kolejne oddziału Imperium z odległej galaktyki i kosmicznego mopsa, a z tematów historycznych starożytnych Rzymian i Celtów w wersji mikro, dinozaury, wojska biorące udział w wojnie koreańskiej i dodatkowe zasady do gier na Czarnym Lądzie.

Niszowa Niedziela - 31 marca 2019

Witam wszystkich czytelników i zapraszam na spóźnione wydanie Niszowej Niedzieli. Ponieważ nominalnie jest ono z 31 marca, nie ma w nim żadnych primaaprilisowych żartów. Są za to 23 pozycje, wśród których zdecydowanie dominuje fantasy reprezentowane między innymi przez klasyczne krasnoludy i niziołki, wyznawców Chaosu, różnych awanturników i… wariację na temat najsłynniejszego Pokemona. Oprócz tego w zestawieniu znalazło się też miejsce dla współczesnych wojsk (głównie pancernych) i szeroko rozumianego sci-fi, od postapokaliptycznej Ziemi po odległą galaktykę.

Niszowa Niedziela - 17 marca 2019

Zapraszam na przegląd bitewniakowych nowości z pierwszych dwóch tygodni marca (minus trzy pierwsze dni miesiąca). Wśród nich znalazło się całkiem sporo pozycji z wojny w Wietnamie, która nieczęsto pojawia się na naszym portalu. A co oprócz tego? Dość skromna dawka fantasy (w tym dwukrotnie w futerkowym wydaniu), obowiązkowe pozycje z II WŚ, malutkie dwupłatowce z I WŚ, przeciwpancerne wsparcie dla Wojska Polskiego, nowe, darmowe zasady od twórcy Frostgrave, debiutanckie zestawy nowego producenta plastikowych figurek i parę innych ciekawostek.

Niszowa Niedziela - 3 marca 2019

Zapraszam na kolejne wydanie Niszowej Niedzieli, w którym zebrałem najciekawsze moim zdaniem nowości z końcówki lutego i trzech pierwszych dni marca. Zobaczycie w nim między innymi dwie wyraźnie różne kampanie crowdfundingowe z goblinami, jucznego dinozaura, słynny filmowy wehikuł czasu, koty zarażone przez morderczych kosmitów, przywódcę bandytów prosto z australijskich pustkowi, bardzo nietypowego enta, nowe postaci do II wojny światowej wymieszanej z Mitami Cthulhu i polską wersję cyrku złożonego z wyznawców Papcia Nurgla. Miłej lektury!

Niszowa Niedziela - 17 lutego 2019

Witam Was w połowie lutego! Niedawno mieliśmy walentynki, ale w tym roku nie trafiłem na żadne modele wydane specjalnie na ten dzień. Zebrałem za to osiemnaście różnych innych nowości i zapowiedzi, w tym XVIII-, XIX- i XX-wieczne wojska w wersji mikro, aż trzy pozycje z odległej galaktyki (w tym jedna planszowa z najodleglejszych jej zakątków), złoczyńców i potwory dla miłośników lochów i smoków, psie, królicze i ślimacze cudaki ze średniowiecza, rodzimej produkcji postapokaliptycznych bohaterów z Australii czy odlewy rzeźb wyjątkowo uzdolnionej blogerki. Zaciekawieni? W takim razie zapraszam do lektury.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes