logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 27 grudnia 2015

Witam bezpośrednio po świętach! Mam nadzieję, że udało się Wam wszystkim wypocząć, spotkać w gronie rodziny i przyjaciół, a przy tym zanadto nie przytyć. W dzisiejszym zestawieniu cofniemy się o dwa tygodnie, by zobaczyć, co firmy z branży figurkowej przygotowały dla nas bezpośrednio przed Bożym Narodzeniem.

 

 

14 grudnia

Kojarzycie taki stary obrazek „w tym roku św. Mikołaj trafił do wszystkich dzieci”? Jeśli ktoś z Was do końca grudnia (a więc są jeszcze cztery dni!) zrobi zamówienie z Oddziału Ósmego, to być może trafi do niego taki Mikołaj – o ile zapasy się nie wyczerpały.

15 grudnia

Na początek mam coś dla miłośników II wojny światowej, którzy chcieliby toczyć starcia na froncie wschodnim, dowodząc innymi siłami niż niemieckie czy radzieckie. Sklep Campaign Books & Games Logistics – którego nazwa dobrze odzwierciedla asortyment – przygotowuje modele wojsk rumuńskich w 28 mm.

16 grudnia

Firma Plast Craft Games od pewnego czasu ma w swojej ofercie wiktoriańskie budynki miejsce i bagienne chaty dedykowane do Malifaux. Teraz zapowiedziano trzeci zestaw scenografii do tej gry: wędrowny cyrk.

17 grudnia

Spellcrow kontynuuje wydawanie goblinów, których najnowszym przedstawicielem jest widoczny poniżej szaman.

18 grudnia

Choć wilkołaki są jednymi z najbardziej znanych i popularnych potworów, nie jest łatwo znaleźć ładną figurkę człowieka wilka. Na szczęście dwie udane rzeźby oferuje rodzime Werewoolf Miniatures – niedługo będzie oferować nawet trzy (choć przez noszony strój nowa bestia nie będzie tak wszechstronna jak William Woolf).

20 grudnia

Radomskie White Tree także konsekwentnie poszerza swoją ofertę. Ich najnowszy produkt to nowa jednostka dla Konstruków – Głowonogi.

W zeszłą niedzielę pojawiły się także grudniowe nowości Oddziału Ósmego, a wśród nich brytyjskie odrzutowce Lightning i Harrier, amerykańska ciężarówka M35, chiński BWP ZBD-05, samolot transportowy C-47 i trzeci zestaw piechoty LWP, zawierający oficerów i snajperów.

Pora na wyjątkowo kuriozalną propozycję – armię skał w 28 mm, zawierającą trzy różne oddziały piechoty, kawalerię bohaterów, bestię i artylerię. Na IndieGoGo właśnie zakończyła się zbiórka na rozpoczęcie produkcji takich figurek, ale raczej nie uda się ich kupić w najbliższym czasie, bo zadeklarowane wsparcie nie wyniosło nawet 50% docelowej kwoty. Jak myślicie, pomysł się nie spodobał czy po prostu większość osób uznała, że sama jest w stanie wyrzeźbić własne modele?

24 grudnia

Ostatnio w przygotowywanych przeze mnie zestawieniach konsekwentnie pojawia się Otherworld Miniatures. Ale cóż poradzić, robią naprawdę dobre modele, czego kolejnym przykładem jest gnoll-szaman.

25 grudnia

Z kolei o firmie Mantic dawno nie pisałem. Teraz moją uwagę przykuł zły czarnoksiężnik, którego podobizna trafiła na okładkę Destiny of Kings, nowego dodatku do Kings of War.

I tak dotarliśmy do końca, a ponieważ kolejna Niszowa Niedziela pojawi się już w 2016, chciałbym Wam wszystkim życzyć wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku! Do zobaczenia!

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes