logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Dulce et decorum - konkurs

Ponad dwa tygodnie temu zapytaliśmy Was, czego powinien dotyczyć kolejny konkurs na naszym portalu. Po zapoznaniu się z wynikami ankiety i dłuższym namyśle zdecydowaliśmy się wreszcie wystartować z pierwszym z mniejszych konkursów modelarsko-malarskich.

Tematem pierwszego z naszych "małych" konkursów jest oddział lub drużyna. Rozumiemy przez to zbiór modeli pieszych lub kawaleryjskich, który według zasad może stworzyć spójną całość (drużynę w grach typu skirmish, jednostkę w grach o większej skali bitew). Oprócz tego modele powinny być związane z motywem przewodnim konkursu.

Tymże motywem przewodnim jest cytat z Pieśni Horacego „dulce et decorum est, pro patria mori” („słodko i zaszczytnie jest umrzeć za ojczyznę”). Interpretację sentencji w stosunku do modeli pozostawiamy uczestnikom, pragniemy jedynie zaznaczyć, że prace nie muszą być w żaden sposób związany z historią i Polską.

Liczebność prac konkursowych jest ograniczona następująco:
- kawaleria i duże modele (np. ogry) w skali 28mm - do 5 sztuk,
- piechota w skali 28mm - do 10 sztuk,
- skale 20mm i 15mm - do 15 sztuk.

Zabronione jest zgłaszanie prac, które już wcześniej brały udział w innym konkursie.

Zdjęcia prac konkursowych wraz z krótkim opisem należy przysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 11 listopada br. Wyniki konkursu wraz z galerią nadesłanych prac zostaną pokazane 12 listopada.

Zwycięzca otrzyma nagrodę sponsorowaną przez Oddział Ósmy, producenta znakomitych modeli w skalach 3mm i 15mm.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy zadawać na naszym forum.

Uwaga! Konkurs zostaje przedłużony o 24h. Nowe terminy składania prac i ogłoszenia wyników zostały podane powyżej.

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes