logotype

Niszowa Niedziela - 12 lipca 2015

Przez ostatnie dni głównym tematem na bitewniakowych blogach, forach oraz fanpage'ach jest koniec Warhammer Fantasy Battles i zastąpienie go Age of Sigmar. My jednak konsekwentnie trzymamy się zasady pisania o GW tylko, kiedy wydadzą coś naprawdę ciekawego (nie pogardzilibyśmy reedycją Epica), i kontynuujemy prezentowanie najciekawszych nowości od innych firm, znanych dobrze, słabo lub całkowicie skrytych w czeluściach internetu.

 

29 czerwca

Na początek wróćmy do firmy, która ostatnio jest stałym elementem moich zestawień - Onslaught Miniatures. Ich najnowsza zapowiedź to kolejna oddział przeniesiony z 6 do 15 mm. Tym razem padło na Siostry w ciężkich pancerzach wspomaganych, które przeszły na stronę Zła.

30 czerwca

Po wypuszczeniu kilkunastu modeli do Umbry Turris ekipa Spellcrow wzięła się za samą grę. Najpierw wyszła mała broszurka ze skróconymi zasadami, którą można dostać w siedzibie firmy (gdzie niedawno rozpoczęto regularne spotkania) oraz w sklepach sprzedających modele do UT.

Pozostając w klimatach fantasy przyjrzyjmy się nowościom od Otherworld Miniatures, które produkuje figurki ze świata Dungeons & Dragons. Oferta firmy poszerzyła się o druida, Ghasty, żelaznego golema, demoniczne rzeźby, Penanggalan, ziemiorekina (ponoć jeden ze starszych potworów z D&D), wojowniczych ryboludzi i Xorna... czymkolwiek to jest.

Warlord Games przygotowuje się do wydania wojsk amerykańskich w zimowych mundurach. Na pierwszy ogień pokazano jednak nie piechotę, a załogę czołgu.

2 lipca

Mam też coś dla tych, którzy lubią ubarwić drugą wojnę światową elementami fantastycznymi. Modiphius Entertainment szykuje nowe figurki do Achtung Cthulhu!. Dotąd pokazano tylko żołnierzy Czarnego Słońca i morderczą Istotę z Głębin, ale w przygotowaniu są także brytyjscy komandosi oraz służący w armii amerykańskiej Indianie.

3 lipca

Rubicon Models także szykuje wsparcie dla US Army: zestaw pozwalający zbudować lekki czołg M5 lub haubicę samobieżną M8 (moim zdaniem najbardziej uroczo wyglądający pojazd II WŚ).

Rzadko uwzględniam w moich zestawieniach gotowe tereny, bo zakładam, że fajnie jest je robić samemu. Czasem jednak firmy oferują coś, co i na mnie robi wrażenie... Tak jest w przypadku Plast Craft Games i ich budynków do Malifaux, które zaprezentowano jako część bardzo klimatycznego stołu.

Dość już było nowości na poważnie, teraz czas na coś zabawnego: Shoggotha w wersji Chibi od Meridian Miniatures – znacznie słodszego od lovcraftowskiego pierwowzoru.

7 lipca

Wróćmy do Umbry Turris. Kolejną nowością do tej gry jest długo zapowiadany zestaw kart, póki co tylko w języku angielskim. A gdyby komuś było mało, to może jeszcze przetestować dodatkowe zasady w wersji beta, które można pobrać stąd.

Mamy tu jakichś miłośników Star Wars? Jeśli tak (a wątpię, by ich zabrakło), to pewnie ucieszą się na wieść o tym, że jedną z najnowszych postaci do Imperial Assault jest najsławniejszy łowca nagród galaktyki – Boba Fett.

8 lipca

Wobec wyjścia Age of Sigmar część starych miłośników WFB zwróciła uwagę na Kings of War. Mantic Games chyba zdecydowało się wyjść naprzeciw ich potrzebom, ponieważ wśród ujawnionych ostatnio przygotowywanych frakcji kilka z nich jest podobnych do nacji Starego Świata: Szczuroludzie, Reptilianie, Imperium Pyłu (czyli nieumarli z przewagą szkieletów), Stado (satyry, minotaury itp.). Oprócz tego dostaniemy trzy kolejne frakcje ludzi (Ligę Rhodii, czyli neutralne państwa-miasta sprzymierzone z niziołkami, złe Rozbite Klany oraz nienazwaną armię feudalną) i dwie supertajne armie.

„The armies currently being developed are (actual names might change):

  1. Ratkin – A race originally created by the Abyssal Dwarfs (Evil)
  2. The League of Rhordia – an alliance of human city states and the halfling shires (Neutral)
  3. The Herd – satyrs, centaurs, minotaurs, owlbears and other beastmen. (Neutral)
  4. The Shattered Clans (Humans) (Evil)
  5. Empire of Dust (Mostly Skeletons) (Evil)
  6. Reptilians (two different lizard-based races) (Good)
  7. Name TBC – fluff still to be done (Humans: expect knights, peasants and elements of nature.) (Good)
  8. SUPER SECRET
  9. SUPER SECRET”

Choć od zakończenia kampanii crowdfundingowej Empire of the Dead: Requiem minęły już dwa lata, niektóre ze sfinansowanych wówczas modeli dopiero teraz trafia do sklepu West Wind Productions. Przykładem takiej figurki jest parowy welocyped.

9 lipca

Podczas poprzedniego zestawienia wspomniałem o nowych plastikowych zestawach do Flames of War wydawanych wraz z dodatkiem Berlin. Dziś możemy już zobaczyć zdjęcia ramek części z nich: ISU-122 i ISU-152, IS-2 i IS-85, dział ZiS-2 i ZiS-3 oraz haubic 122 i 152 mm.

10 lipca

Dzisiejsze zestawienie zakończymy akcentem historycznym. Ironfist Publishing, wydawca Battlegroup Kursk, zapowiedział kolejny dodatek do serii pt. Wacht am Rhein. Tym razem jednak nie ma to być duża książka w twardej oprawie, a mała książeczka zawierająca zasady pogody, kilka nowych jednostek oraz scenariusze dające się połączyć w kampanię.

Oprócz tego wydawnictwo szykuje zupełnie nową grę: poświęconą starciom z czasów krucjat Soldiers of God. Mechanika ma się opierać na kartach, które mają uczynić każde starcie unikalnym, a całą grę rozrywkową i nieprzewidywalną.

I tak dotarliśmy do końca przeglądu nowości z pierwszej połowy lipca. Do zobaczenia za dwa tygodnie!

Komentarze   
#1 ja 2015-07-13 06:40
Soldiers Of God wydaje się być bardzo interesującą pozycją.
Cytować
#2 Kadzik. 2015-07-15 10:17
Ha! Spellcrow wydał darmowe zasady demo bez kampanii na Kickstarterze! Jak widać - da się :D
Cytować
#3 blackout_sys 2015-07-21 08:31
Nakręcił mnie Soldiers of God. Mam nadzieję, że będzie można sensownie złożyć i zagrać tymi wszystkimi pięknymi zestawami machin oblężnicznych od Zvezdy!

Podręcznik w kolejce, potem napad na sklep modelarski :)
Cytować
2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes