logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Scibor - Dwarven Giant Cannon

Dziś z przepastnego pudełka z modelami, z których chcę złożyć Kompanię Krasnoludzkich Piwowarów do Warheim Fantasy Skirmish, wylosowałem blister z modelem Dwarven Giant Cannon od  firmy Scibor Monstrous Miniatures. Olbrzymia armata będzie pełnić rolę Najemnego Ostrza.

Muszę na wstępie zaznaczyć, że w tym przypadku zakupiłem samo działo, bo mam już załogę z opisanego dwa tygodnie temu zestawu Dwarven Organ Gun.

Wieloczęściowy, odlany z szarej żywicy model zgodnie z nazwą przedstawia ogromnych rozmiarów krasnoludzkie działo ładowane odtylcowo, a także wóz z amunicją i trzy pociski artyleryjskie, każdy większy od krasnoluda.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem. Jakość odlewu jest dobra, choć warto oczyścić model z nadlewek i błon pozostałych po procesie odlewania.

Oprócz standardowe obróbki nawierciłem wiertłem wnętrze lufy, gdyż fabrycznie jest częściowo wypełniona żywicą.

Na marginesie dodam, że powyższy tekst – pochodzący z mojego bloga Danse Macabre – został opublikowany w ramach sto dziesiątej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego. Gdyby ktoś z szanownego państwa-draństwa jeszcze nie tego wiedział, FKB to inicjatywa polskiej wargamingowej blogosfery zapoczątkowana 7 września 2014 roku przez Inkuba na blogu Wojna w miniaturze. Do tej pory, co można wywnioskować po tytule posta, odbyło się sto dziewięć edycji, których podsumowania znajdziecie tutaj. Gospodarzem sto dziesiątej edycji jest Kapitan Hak, który na swoim blogu Hakostwo opublikował post z tematem przewodnim październikowej edycji: Maszyna.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes