logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Tereny do Gier - Spichlerz

Dziś na łamach bloga Danse Macabre (i gościnnie na TheNode.pl) przedstawiam szanownemu państwu-draństwu recenzję makiety przedstawiającej Spichlerz od firmy Tereny do Gier. Omawiany budynek jest dostępny osobno w sklepie producenta, ale stanowi też część pruskiej wioski. Obecnie możecie zostać jej sołtysem lub włodarzem – wystarczy, że wesprzecie projekt Archetypiczna wioska na platformie Wspieram.to albo Tabletop Village Collection na Kickstarterze.

A jeśli dysponujecie wolnymi 750 złotymi, a nie macie umiejętności, czasu lub ochoty na malowanie, to możecie otrzymać makiety już sklejone i pomalowane. Zdaję sobie sprawę, że dla pojedynczego gracza to duży wydatek, ale jeśli jesteście zrzeszeni w klubie lub spotykacie się w większym gronie, jest to wydatek warty rozważenia – szczególnie biorąc pod uwagę dużą uniwersalność budynków.

Recenzowana makieta przedstawia trzykondygnacyjny średniowieczny spichlerz, który mógł stać w jakiej pruskiej wiosce. Budynek jest wykonany w skali 28 mm i ma 12 cm szerokości, 15 cm długości i niespełna 18 cm wysokości.

Prezentowany egzemplarz został sklejony i pomalowany przez malarzy firmy Tereny do Gier. I trzeba przyznać, że został pomalowany całkiem porządnie, bo na elewacji widać zarówno fragmenty cegieł, jak i zacieki na murze pruskim.

Spichlerz, podobnie jak inne makiety z otrzymanego przeze mnie zestawu, z powodzeniem można wykorzystać w czasie rozgrywek poza murami w Warheim Fantasy Skirmish czy też w dowolną inną grę fantasy lub historyczną.

Ponieważ makieta ma być używana do rozgrywek poza murami, gdzie z założenia nie wchodzi się do wnętrza budynków, fakt, że została wykonana w skali 28 mm ma dla mnie dodatkową wartość. Makieta jest ładnym tłem dla modeli, jednocześnie jest na tyle zwarta, że nie dominuje pola bitwy.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes