logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Tereny do Gier - Pruski dom III

Dziś na łamy bloga Danse Macabre (i gościnnie na The Node) przygotowałem dla Was recenzję kolejnego pruskiego budynku od firmy Tereny do Gier. Dotychczas opisałem już cztery makiety z tej serii – spichlerz, oborę i pierwszy oraz drugi wzór domu – a dziś przyszła kolej na trzecią wersję budynku mieszkalnego.

Piętrowy budynek utrzymany jest w skali 28 mm, a prezentowany poniżej egzemplarz, który w sklepie Tereny do Gier znajdziecie tutaj, przeznaczony jest do samodzielnego sklejenia i pomalowania. Choć zestaw nie zawiera instrukcji, to złożenie modelu jest proste. Istnieje też pewna dowolność w układaniu przeciwległych ścian, dzięki czemu posiadając więcej egzemplarzy, można złożyć różniące się od siebie budynki.

Dom ma zdejmowany dach, co pozwala umieścić wewnątrz modele – jednak ja na własne potrzeby postanowiłem skleić budynek w jedną całość.

Makietę domu zamierzam wykorzystać w czasie rozgrywek w Warheim Fantasy Skirmish do rozgrywania scenariuszy poza murami, jednak świetnie nada się także do każdej innej gry fantasy lub historycznej (rozgrywanej w średniowieczu lub później).

Pruskiego domu będę używał do rozgrywania potyczek poza murami, gdzie z założenia nie wchodzi się do wnętrza budynków. Fakt, że wykonano go w skali 28 mm, ma dla mnie dodatkową wartość, bowiem makieta jest ładnym tłem dla modeli, a jednocześnie jest na tyle zwarta, że nie dominuje pola bitwy.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes